RK Borac nadigrao Krajinu

Rokometaši Borca u pripremnoj utakmici bolji od Krajine iz Cazina 34:28.

Prijateljska utakmica: RK Borac- RK Krajina 34:28 Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Deset dana pred početak prvenstva u Premijer ligi BiH RK Borac m:tel provjerio je formu protiv Krajine iz Cazina i slavio sa 34:28.

Dobru igru prikazala je ekipa Ratka Đurkovića i stigla do zaslužene pobjede koja je mogla biti i ubjedljivija, međutim, finiš utakmice odigrali su praktično podlmađeni sastavi obje ekipe.

Utakmica u banjalučkom Boriku počela je u izjednačenom odnosu snaga, onda se Borac sa 5:5 odlijepio na 8:5 i nametnuo svoj ritam.

Do prednosti je stigao prvenstveno zahvaljujući raspoloženom crnogorskom rukometašu Mirku Majiću koji je prvo Borac sa dva vezana pogotka odveo na 8:5, a potom i na 13:7.

Tu prednost Borac je i povećao do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 17:10, a velike zasluge je imao i golman Damir Efendić.

Čuvar mreže Borca imao je čak devet odbrana u prvih 30 minuta, te četiri asistencije!

Golman Borca gurao je svoje igrače u kontranapade i upravo to je bio novi kvalitet u ekipi Borca za narednu sezonu.

Majić je lako rješavao kontranapade, ali i ostali igrači, poput Daničića, koji je imao nekoliko dobrih prodora, prvenstveno na početku meča.

U istom ritmu Borac je nastavio i početkom drugo poluvremena, međutim, Arman Beširević, koji je na golu zamijenio Efendića nije ulivao toliko povjerenje, niti bio približno uspješan.

Krajina je stigla na pet golova zaostatka 27:22, a onda je Borac ponovo pojačao ritam.

U tim trenucima istakao se Vladan Đurđević, krilni igrač koji je stigao iz Sloge Doboj i koji je još uvijek upitan za nastup u Premijer ligi BiH zbog spornog iznosa obeštećenja koji Borac treba da isplati Dobojlijama.

U finišu utakmice trener Borca, Ratko Đurković, ali i gostojući trener Rade Unčanin pružili su šansu mlađim igračima.

Najefikasniji igrač u redovima Borca bio je Majić koji je postigao i posljednji gol za Borac u pobjedi 34:28, što je bio jedini njegov pogodak u drugom poluvremenu.