I Jelena poražena u Njujorku

Bivša finalistkinja US Opena poražena je od stare rivalke u 2. kolu. Srbija više nema predstavnica u ženskom singlu.

Nekadašnja finalistkinja US Opena, Jelena Janković, završila je takmičenje u 2. kolu na Flašing Medouzu.

Nju je prethodne noći pobedila (11) Karla Suarez Navaro rezultatom 6:1, 6:4, posle sat i pet minuta igre.

Rezultat između 27-godišnje Španjolke i četiri godine starije Srpkinje sada je 4:4, s tim da je Suarez Navaro dobila njihova poslednja dva okršaja bez izgubljenog seta.

"Džej-Džej" koja US Open igra od 2003. i koja je 2006. igrala polufinale, a dve godine kasnije i finale, u prvom setu nije osvojila gem na svoj servis, a u drugom imala je egal do rezultata 4:4 kada je Suarez Navaro uspela da napravi brejk i potom ga teškom mukom potvrdi za pobedu od 2:0.

Srpkinja je imala četiri brejk lopte u tom 12. gemu drugog seta, ali nije uspela da uvede set u taj-brejk i pokuša da izbori treći set.

Suarez Navaro će se u 3. kolu sastati sa (19) Elenom Vesninom, koja je do sada eliminisala Aniku Bek i Anet Kontavejt.

Jelena Janković imala je dva dobra rezultata u Njujorku 2013. i 2014. godine, kada je stizala do 4. kola, ali su potom usledile dve rane eliminacije trenutno 40. teniserke na WTA listi – 1. pa drugo kolo.

Srbija je u ženskom singlu imala tri predstavnice, ali više nema nijednu. Ana Ivanović i Aleksandra Krunić ispale su u 1. kolu od Denise Alertove i Nikol Gibs, 89. i 69. igračice na svetu.

Prethodne noći u muškom singlu ispali su Viktor Troicki i Janko Tipsarević.