Rafael Nadal navija za Real Madrid. Ali, to mu ne smeta da Barseloni kaže: "Bravo, svaka čast".

Nadal, navijač Reala, hvali Barselonu Izvor: MONDO

Rafael Nadal je jedan od najboljih tenisera svijeta. Ali, to nije jedini sport koji obožava. Podjednaku strast ima i prema fudbalu.

Nadalove veze sa fudbalom su čvrste, jer je njegov ujak Migel Anhel Nadal bio profesionalni fudbaler, koji je nosio dresove Majorke, Barselone i španske reprezentacije.

Ipak, Nadal je navijač madridskog Reala, ali kao pravi sportsmen ishvalio Barselonu za sve što je uradila u 2009. godini. Katalonski klub osvojio je čak šest trofeja, od kojih su najvažniji - titula prvaka Evrope i titula prvaka Španije.

"Barselona je u 2009. godini uradila sve kako treba. Osvojili su sve što je moglo da se osvoji i sumnjam da će neki drugi klub u skorije vrijeme ponoviti taj rezultat. Zaista, sjajan uspjeh", rekao je Nadal.

Protekla godina za Španca i nije bila naročito uspješna, prije svega zbog silnih povreda. Izgubio je od Šveđanina Robina Soderlinga u finalu Rolan garosa, a upravo će se njih dvojica sastati u finalu prvog turnira u novoj godini, u Abu Dabiju.

"Fokusirao sam se na 2010. godinu a ovaj turnir je sjajno mjesto da se počne nova sezona. Uvek je izazov kada igrate prvi turnir u godini", izjavio je Nadal.