NBA: Elis od junaka do tragičara

Denver pobijedio Golden Stejt, tragičar Mont Elis. Radmanovićevih dva poena. Lejkersi zabilježili četvrtu uzastopnu pobjedu.

NBA: Elis od junaka do tragičara Izvor: MONDO

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa predvođeni Endrjuom Binamom savladali su Hjuston sa 88:79 i zabilježili četvrtu uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Binam je na utakmici igranoj u noći između utorka i srijede postigao 24 poena, od kojih 11 u posljednjoj četvrtini, kada se pobjednik i odlučivao. Kobi Brajant je dodao 22 poena za Lejkerse, dok je Karl Lendri ubacio 19 za Hjuston.

Denver je koševima Džej-Ar Smita sa penala četiri desetinke prije kraja meča stigao do pobjede nad Golden Stejtom 123:122. Smita je prethodno pri očajničkom pokušaju za tri poena faulirao Monta Elis, a košarkaš Denvera je iskoristio dva slobodna bacanja.

Umjesto da meč završi junak, Elis je postao tragičar. Ovaj košarkaš donio je Golden Stejtu prednost od 122:121.

Smit je bio jedan od četiri igrača Denvera koji je postigao više od 20 poena. Najefikasniji je bio Kenjon Martin sa 27 poena, dok je Kori Mageti ubacio 35 za Golden Stejt. Vladimir Radmanović je za poraženi tim igrao devet minuta i postigao dva poena.

Memfis je pobijedio Portland sa 109:105, zahvaljujući seriji od 13:1 u poslednjih četiri minuta susreta. Najzaslužniji za pobjedu Memfisa bili su O'Džej Majo i Zek Rendolf sa po 27 poena, koliko je za Portland postigao Brendon Roj.

Feniks je u Sakramentu pobedio Kingse sa 113:109 i prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza na gostovanjima.

Najbolji je bio Stiv Neš sa 30 poena i 12 asistencija. Istakli su se i Amare Studemajer sa 24 poena i devet skokova i Džejson Ričardson sa 20 poena i osam skokova. Tajrek Evans je postigao 27 poena za poraženi tim, a imao je i 11 skokova i sedam asistencija.

Roj Hibert je rekordom karijere od 26 poena predvodio Indijanu do pobjede nad Orlandom od 97:90. Hibert, 2,13 metara visoki centar, zabilježio je i osam skokova i četiri blokade.

Dalas je uz 26 poena Džejsona Terija i 22 Dirka Novickog pobijedio Detroit sa 98:93. Ovo je Pistonsima bio deseti poraz u nizu. Detroitu se to posljednji put desilo u sezoni 1993/94. kada su izgubili posljednjih 13 mečeva.

Šarlot je savladao Čikago sa 113:108, Vašington je pobijedio Filadelfiju sa 104:97, dok je Atlanta bila bolja od Nju Džerzija 98:76. Nju Džerzi je tako doživio 31. poraz na 34 utakmice ove sezone.