Vavrinka opet zaustavio Troickog

Odigrali su egal meč u kom je odlučilo nekoliko poena, koji su uglavnom išli na stranu švajcarskog tenisera.

Viktor Troicki odigrao je neizvestan meč sa favoritom, Stenom Vavrinkom, ali je posle sat i 32 minuta igre doživeo sedmi poraz u osam mečeva sa ovim rivalom.

Vavrinka je bolje igrao napete poene u završnici oba seta tako da će on u četvrtfinale ATP turnira u Brizbejnu, gde je od jutros čekao Kajl Edmund – 6:7 (5:7), 4:6.

Troicki je prvi napravio brejk u uvodnom setu, vodio 3:2, servirao za vođstvo od 1:0 i tada popustio pod pritiskom, dozvolivši Vavrinki da vrati brejk u poslednjem pokušaju (5:5), potom uvede set u taj-brejk i tamo još jednom bude "za dlaku" bolji.

Nije bilo mini-brejkova do 5:5, kada je Vavrinka isforsirao grešku našeg tenisera i potom osvojio poen na svoj servis za 5:7 i vođstvo od 0:1.

Troicki nema pobedu nad Vavrinkom od 2013. godine, od kada je Švajcarac vezao šest trijumfa nad srpskim teniserom.

U drugom setu, Troicki nije stigao do brejk lopte, a prve je spašavao pri rezultatu 3:3 – uspešno i 4:4 – neuspešno.

Nakon što je iskoristio četvrtu brejk loptu u setu za vođstvo 4:5, Vavrinka je iz druge meč lopte stigao do pobede nad 29. teniserom sveta koji je u 1. kolu rezultatom 6:4, 7:5 pobedio japanskog tenisera Jošihita Nišioku (100. na ATP listi).

Turnir u Brizbejnu igra se na istoj podlozi koja tenisere čeka na Australijan openu u Melburnu, nagradni fond iznosi 495.630 dolara, pobedniku pripada 77.980 i 250 ATP bodova.

Danas su odigrana prva četiri meča osmine finala u kojima su zabeleženi rezultati:

Kei Nišikori – Džared Donaldson 6:4, 4:6, 6:3
Džordan Tompson – David Ferer 4:6, 7:5, 7:5
Kajl Edmund – Luka Puj 6:3, 6:1