Džumhur preokretom do drugog kola u Memfisu

Prvi reket Bosne i Hercegovine Damir Džumhur izborio je u utorak plasman u drugo kolo ATP 250 turnira u amričkom Memfisu.

Damir je na startu savladao Kevina Andersona iz Južne Afrike rezultatom 2:1 u setovima 6:7, 7:6, 6:4 poslije preokreta.

U prvom setu obojica tenisera su ljubomorno čuvala svoj servis, čak nije viđena nijedna šansa za brejk, pa je odluka morala da padne u taj-brejku. Bolje se snašao Južnoafrikanac i poveo sa 1:0 u setovima.

Iako je mladi Sarajlija, koji je na novoj ATP listi "pao" za pet mjesta (86), na startu drugog seta izgubio servis, uspio je da vrati brejk i ponovo izbori taj-brejk u kojem je bio prisebniji za izjednačenje.

U odlučujućem setu u prvom gemu je "brejknuo" Andersona i sačuvao prednost do pobjede.

Džumhur će u nastavku turnira igrati protiv boljeg iz duela između Belgijanca Stiva Darsisa i Radua Albota iz Moldavije.

Turnir u Memfisu igra se za nagradni fond od 700.000 dolara.