A na čelu "najbržeg karavana" - Hamilton!

Britanac osvojio pol poziciju pred Veliku nagradu Australije, prve trke u sezoni.

Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton osvojio je danas "pol" poziciju pred Veliku nagradu Australije, prvu trku u novoj sezoni Formule jedan.

Trostruki svetski šampion Formule 1 je šesti put uzastopno u karijeri obezbedio najbolju startnu poziciju na stazi Albert park, pošto je najbrži krug izvezdao za minut, 22 sekunde i 188 stotinke.

Društvo Hamiltonu u prvom startnom redu praviće vozač Ferarija Nemac Sebastijan Fetel koji je imao drugo najbrže vreme, dok je Finac Valteri Botas, klupski kolega Britanca zauzeo treće mesto.

Sa četvrte pozicije startovaće vozač Ferarija Finac Kimi Raikonen, dok je peto mesto zauzeo Holanđanin Maks Ferštapen iz Red Bula, a vozač Hasa Francuz Roman Grožan našao se na šestoj poziciji.

Prvu desetoricu na današnjem treningu kompletirali su Brazilac Felipe Masa iz Vilijamsa, Španac Karlos Sainc mlađi iz Toro Rosa, njegov klupski kolega Danil Kvjat i Danijel Rikardo iz Red Bula.

Prva trka u novoj sezoni Formule jedan startovaće u 7.00 po srednjeevropskom vremenu.