Tuka podbacio, BiH bez takmičara u Londonu!

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Najbolji atletičar Bosne i Hercegovine Amel Tuka neće odbraniti bronzanu medalju u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu.

Iako je bio jedan od favorita u šestoj kvalifikacionoj trci Tuka je osvojio tek peto mjesto sa vremenom 1:46,54 minut, pa je ostao bez plasmana u polufinale.

Amel Tuka - 5. mjesto - 800m Kvalifikacije SPby goloviliga

U polufinale su se plasirala po tri prvoplasirana atletičara iz svake od šest trka, te još šest trkača sa najboljim vremenom, a Tuka nije bio ni u tom društvu.

U polufinale su se plasirali: Kipiegon Bet, Andreas Kramer, Dru Vindl Tijmen Kupers, Brandon Mekbrajd, Kevin Lopez, Ferguson Čurio, Ajzeja Heris, Eliot Žil, Emanuel Kipkurui Korir, Majkl Rozmis, Tijago Andre, Adam Šot, Nijel Amos, Pjer - Ambros Bose, Donavan Brejzijer, Mohamed Aman, Gaj Lermont, Antoan Gakeme, Abdesalem Ajouni, Ebrahim Alzofairi, Marsin Levandovski, Kajl Langford i Alvaro De Ariba.

Trke polufinala na 800 metara na programu su u nedjelju od 22.15 sati.

Ovom trkom, BiH je ostala bez predstavnika na šampionatu svijeta pošto su ranije danas bacači kugle Mesud Pezer i Hamza Alić završili učešće u kvalifikacijama.