DK: Mau i Erber su mnogo jaki

Francuska povela protiv Srbije u polufinalu Dejvis kupa rezultatom 2:1

Francuska Srbija 2:1 Dejvis kup Izvor: MN PRESS

Srpski dubl nije uspeo da napravi iznenađenje u Lilu. Nenad Zimonjić i Filip Krajinović pokušali su da pruže dostojan otpor u igri parova u meču polufinala Svetske grupe Dejvis kupa protiv Francuske, ali su njihovi rival, Nikola Mau i Pjer Ug Erber, potvrdili da su s pravom u vrhu svetske elite.

Francuzi su slavili rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 7:6 (7:3) za sat i 50 minuta igre.

Oni su Francuskoj doneli novi bod u duelu protiv Srbije i posle drugog dana takmičenja vode rezultatom 2:1 i samo još jedna pobeda deli ih od plasmana u finale.

Selektor Srbije Zimonjić i nedovoljno iskusni Krajinović žešći otpor petom i osmom igraču sa ATP svetske dubl liste pružili su samo u trećem setu, kada su uspeli da sustignu zaostatak 2:5 i izbore taj-brejk. I tu se srpski dvojac držao dobro neko vreme (2:3), ali je iskusni tandem domaćih igrača prelomio set i ceo meč serijom 5:1.

Poslednjeg dana takmičenja, u nedelju, na programu su singl mečevi, a prijavljeni su Žo Vilfred Conga i Dušan Lajović za prvi duel koji počinje u 13 časova, odnosno Luka Puj i Laslo Đere.

U petak, prvog dana borbe u Lilu bodovi su podeljeni - Dušan Lajović je na startu savladao Luku Puja, dok je Laslo Đere izgubio od Žoa Vilfreda Conge.

Pobednik meča u Lilu u finalu Svetske grupe sastaće se sa boljim iz duela Belgija - Australija, u kojem je posle prvog dana nerešen rezultat 1:1.