Zvezda iz grča do šanse za Ligu šampiona

Odličan meč na Dorćolu i remi, zahvaljujući golu crveno-belih u poslednjoj sekundi. Revanš za četiri dana.

Vaterpolo Zvezda Sabadelj 6:6 baraž za Ligu šampiona Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Uzbudljivo vaterpolo veče na Dorćolu!

Crvena zvezda zaigrala je na bazenu SC "Milan 'Gale' Muškatirović" prvi evropski meč kod kuće posle tri godine i ostavila dobar utisak.

U duelu protiv španskog Sabadelja, u prvoj utakmici baraža za Ligu šampiona, ekipa Dejana Savića uskočila je u vodu vidno "stegnuta", gubila je 0:3, ali je u drugom delu ipak sačuvala nadu da bi mogla da se plasira u najjače takmičenje.

ZVEZDA - SABADELJ 6:6

Iako je imala lošu realizaciju igrača više (0/7) i iako se dugo mučila da uhvati ritam u napadu, Zvezda je u trećoj četvrtini počela da topi prednost vicešampiona Španije.

Kapiten Đorđe Tanasković postigao je tada prvi gol srpskog tima, Ognjen Stojanović odmah potom i drugi i crveno-beli su se u tri minuta vratili u meč. Katalonci su isprva zaustavili nalet domaćina (2:4), ali su Mateja Asanović, Tanasković i potom Aleksandar Njegovan ipak stvorili veliki preokret - 5:4 za Zvezdu.

Sabadelj je, međutim, ostao pribran, pa je brzo kaznio dva opuštanja odbrane crveno-belih i u poslednjem minutu ponovo poveo 6:5, na žalost navijača koji su glasno podržali novi Zvezdin tim.

Ipak, tu nije bio kraj.

Asanović je u poslednjim trenucima utakmice šutirao snažno sa desne strane, zatresao mrežu Španaca i postavio konačnih 6:6, koji znače da će večerašnji rivali u sredu zaigrati u Španiji "od nule". Ko pobedi - igraće u grupnoj fazi Lige šampiona, a ko izgubi učestvovaće u Kupu Evrope.