Mark Markez - prvi, prvi, treći, prvi, prvi!

Četvrta šampionska titula u Moto GP šampionatu za Marka Markeza.

Vozač Repsol Honde Mark Markes osvojio je titulu u Moto GP šampionatu, pošto je na poslednjoj trci u sezoni, na Velikoj nagradi Valensije, osvojio treće mesto!

Glavni rival španskom vozaču u borbi za titulu, Andrea Doviciozo iz Dukatija, nije završio trku. On je šest krugova pre kraja trke izleteo sa staze i time je borba za titulu praktično bila završena. Markesov klupski kolega Dani Pedrosa pobedio je na današnjoj trci u Valensiji, dok je drugo mesto osvojio Žoan Zarko u Jamahi.

Markesu je ovo četvrta titula u Moto GP u poslednjih pet godina. On je sa 24 godine postao najmlađi četvorostruki šampion u najjačoj klasi.

Mark Markes je sezonu završio sa 298 bodova, dok je Doviciozo sakupio 261. Maverik Vinjales, vozač Jamahe, sezonu je završio kao treći sa 230 osvojenih bodova.

Honda je još ranije obezbedila titulu u konkurenciji konstruktora.