Iskustvo ili mladost? Iskustvo!

Švajcarski teniser ostvario i drugu pobjedu na Završnom mastersu u Londonu.

Rodžer Federer je u polufinalu Završnog mastersa u Londonu!

Švajcarski teniser je nakon trijumfa u dva seta protiv Džeka Soka ipak izgubio jedan set protiv Saše Zvereva, ali je 16 godina mlađeg igrača iz Nemačke ipak savladao rutinskom partijom u odlučujućem dijelu meča - 7:6, 5:7, 6:1.

Federer je sada sigurno prvoplasiran u grupi "Boris Beker", dok će Zverev i Sok odučivati o drugoplasiranom, pošto Marin Čilić, za sada, nema nijednu pobjedu.

U prvom setu Zverev je spasao pet brejk-lopti, i dvije set-lopte za Federera, i obezbijedio taj-brejk, ali uprkos tome što ga je počeo ubjedljivo i poveo 4:0, najtrofejniji teniser svijeta napravio je preokret i dobio ga 8:6.

Zverev je zbog toga loše počeo i drugi set, ali je podigao nivo igre i napravio preokret izjednačivši rezultat na 1:1. Međutim, Federer je dodao gas i napravivši tri brejka u posljednjem setu lako je dobio ovaj meč koji je trajao tačno dva sata i 15 minuta.