Troicki odmah stao

Srpski teniser nije uspio da izbori plasman u drugu rundu turnira u Sidneju koji je osvajao 2015. i 2016. godine

Viktor Troicki nastavio je u 2018. godini onako kako je i završio prethodnu sezonu. On je eliminisan poslije samo jednog meča na četiri turnira od posljednjih šest odigranih u 2017, a tim putem krenuo je i poslije pauze.

Prije dva i po mjeseca ispao je u Beču i na mastersu u Parizu u prvoj rundi, a sada je zaustavljen na startu turnira u Sidneju.

Bolji od Viktora Troickog bio je Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov u tri seta i žestoke borbe - 6:3, 6:7 (6:8), 7:5.

Srpski igrač je poslije izjednačenja u taj-brejku drugog seta, u odlučujućem trećem periodu igre prvi stigao do prednosti, ali nije uspio da je sačuva. U petom gemu napravio je brejk, ali je Dolgopolov brzo izjednačio (3:3). Troicki je nastavio sa napadima rivalovog servisa, a u devetom gemu propustio je vjerovatnu ključnu priliku za trijumf. On je tada bio na korak od vođstva 5:4, ali nije iskoristio brejk šansu, dok je njegov protivnik to učinio nešto kasnije i obezbijedio plasman u drugo kolo.

Troicki, koji je dva puta bio najbolji u Sidneju 2015. i 2016, poražen je poslije dva sata i 20 minuta.

Dolgopolov, trenutno 38. igrač na ATP listi, nastavlja dalje i u drugoj rundi sastaće se sa četvrtim nosiocem, Italijanom Fabiom Fonjinijem.

Turnir u Sidneju igra se za nagradni fond od 468.910 dolara.