Grujić i Novaković doneli drugu bronzu!

Još jedan uspeh srpskih takmičara na Svetskom prvenstvu u Portugaliji.

Reprezentativci Srbije Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na šampionatu sveta koji se održava u portugalskom Montemor Ovelju.

Oni su u sprinterskoj disciplini K-2 200 metara zauzeli treće mesto, zaostavši dve stotinke za drugoplasiranim španskim čamcem, koji čine Saul Kravijoto i Kristijan Toro.

Mađari Marko Balaska i Balaž Birkaš trijumfovali su u vremenu 31,837 sekundi, Kravijoto i Toro ostvarili su vreme 32,133, a Grujić i Novaković 32,156.

Trofejnim srpskim kajakašima ovo je četvrta svetska i ukupno sedma medalja na velikim takmičenjima. Pre četiri godine u Moskvi su ostvarili najveći uspeh, kada su postali prvaci sveta, dok su u Milanu 2015. i u Račicama prošle godine bili "bronzani".

U petak su bronzu osvojili i Marko Tomićević i Milenko Zorić na 1.000 metara.

Milica Starović u subotu je zauzela osmo mesto u disciplini K-1 500 metara i deveto sa Kristinom Bedeč u K-2 500 metara, dok je kanuistkinja Nikolina Mijušković prvi put u karijeri veslala u "A" finalu i bila osma.