Zvezda izdržala do sredine treće četvrtine

Crveno-beli nisu uspeli da izbegnu ubedljiv poraz od favorizovanog Pro Reka, ali su zaslužili pohvale za igru u prvom poluvremenu.

Zvezda izdržala do sredine treće četvrtine Izvor: MN PRESS

Probali su, nisu uspeli, ali su zaslužili aplauze. Mladi tim Crvene zvezde bio je ravnopravan rival favorziovanom Pro Reku sve do sredine treće četvrtine, kada su gosti iz Italije "dodali gas" i došli do ubedljive pobede na startu Lige šampiona - 17:4 (1:1, 2:3, 1:6, 0:7).

Sjajnim odbranama Aleksandro Kralj je održao crveno-bele na 1:1 posle prvih osam minuta i zaslužio aplauze punih tribina na dorćolskom bazenu Milan Gale Muškatirović.

I u drugoj deonici domaći vaterpolisti su bili "tvrd orah" (3:4), ali su sredinom treće izgubili snagu i dozvolili rivalu da se rezultatski odlepi. Pogodak Veljka Tankosića za 4:5 bio je poslednje što su crveno-beli uspeli da učine...

Najefikasniji u timu Pro Reka bio je crnogorski reprezentativac Aleksandar Ivović, strelac četiri gola. Jozef Kajes je dao tri, Filip Filipović, Mateo Alkardi i Luka Bukić po dva, a Dušan Mandić, Giljermo Molina Rios, Alesandro Veloto i Gonzalo Oskar Ečenike po jedan.

Strelci za Zvezdu bili su Veljko Tankosić, Dušan Vasić, Andria Bitadze i Kristijan Šulc.

Bila je ovo utakmica u kojoj su mladi igrači Crvene zvezde osetili draž Lige šampiona i snagu jednog od najboljih evropskih klubova, a novu priliku da steknu neophodno iskustvo imaće 3. novembra, kada u Beograd dolazi Barseloneta, koja je na startu savladala mađarski Eger 12:7.