Larisa Cerić osvojila bronzu u Den Hagu

Autori mondo.ba Autori Fena

Novi veliki uspjeh!

Najbolja bh. džudistkinja Larisa Cerić je na Gran priju u Den Hagu u Holandiji osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji +78 kg.

Cerić je i na ovom veoma bitnom takmičenju ovjerila svoju svjetsku klasu i potvrdila epitet jedne od najboljih džudo takmičarki na planeti u superteškoj kategoriji.

Ona je ove godine postala viceprvakinja Evrope, trećeplasirana na Svjetskom prvenstvu, bila je prva na svjetskoj ranking listi, a trenutno je na drugoj poziciji.

"Ovo su zaista rezultati iz snova. Za ovu našu sportsku heroinu možemo reći da je naša najbolja sportistkinja ikada", saopšteno je iz Džudo saveza BiH..

Mladi Petar Zadro je prvog dana takmičenja u kategoriji do 66 kg zauzeo izvanredno 7. mjesto.