Španija još "živa", Norvežani korak od polufinala!

Evropski prvak nije dopustio ni promil šansi Brazilu - 32:24 da poslije Hrvata priredi novo iznenađenje i sada Španci drže fige za "iks" Nijemaca i "kockastih" da sačuvaju nadu za polufinale. Skandinavski derbi pripao Norveškoj.

Kao "furija"!

Španija je u "Lankses Areni" u Kelnu deklasirala Brazil 36:24 (19:13) i zadržala makar minimalne šanse za prolaz u polufinale 26. Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj.

Sada Špancima preostaje da se nadaju remiju Njemačke i Hrvatske (20.30) jer bi u tom slučaju, pobjedom u posljednjem kolu nad Nijemcima mogli do drugog mjesta, uz poraz Hrvatske od Francuske.

Za razliku od ekipe Lina Červara, koja je sinoć primila gomilu jeftinih golova u duelu sa Brazilom, "crvena furija" je čvrstom odbranom to onemogućila, Gonzalo De Vargas je odlično branio, pa je već poslije 10 minuta razlika iznosila četiri pogotka (6:2) u korist Španije.

Anhel Fernandez i Feran Sole su nastavili da rešetaju brazilsku mrežu i do sredine poluvremena Španci su već vodili sa "plus sedam" (10:3).

Mini-serijom 3:0 odgovorile su "karioke", ali su njihovu želju i veliku upornost da se što više rezultatski približe, bez većih problema osujetili su aktuelni prvaci Evrope i do odlaska na odmor sačuvali prednost od šest golova (19:13).

Kontrolu i dominaciju su izabranici Đordija Ribere nastavili i u drugom poluvremenu, a utakmicu su praktično "ovjerili" već u 37. minutu kad je Đoan Kanjelas pogodio za 10 razlike (24:14).

Do kraja je razlika dodatno uvećana na konačnih 36:24, ali nema razloga da Brazilci budu razočarani s obzirom da su ostvarili istorijski uspjeh - 12. mjesto na svijetu.

Najefikasniji u španskom taboru bili su Feran Sole sa šest golova, po pet su postigali Đoan Kanjelas i Aitor Arino, dok su kod "karioka" prva imena susreta bili Raul Nantes i Haniel Langaro sa po golom manje.

Situacija u grupi II u danskom Herningu trebala je biti potpuno jasna da su Šveđani savladali komšije iz Norveške, ali bilo je obrnuto! Vicešampion svijeta je slavio rezultatom 27:30 (14:17).

Sada Norveška ima veliku priliku da se domogne plasmana među četiri najbolje ekipe ukoliko u posljednjem kolu savlada Mađarsku, dok će o drugom putniku odlučivati Danci i Šveđani.

U prvih 30 minuta susret je bio vrlo izjednačen iako je Norveška više puta imala po dva gola prednosti, da bi tek u samom finišu serijom od 3:0 stigla do "plus tri" (17:14), koje su i sačuvali do samog kraja.

Magnus Jondal sa čak 11 golova bio je najzaslužniji za pobjedu, sedam je uknjižio Sander Sagosen za Norvešku, dok je kod Šveđana najefikasniji bio Hampus Vane sa pet pogodaka.