Brazilsko čudo traje, Hrvati pod moranjem!

Takmičenje u drugoj fazi Brazilci završili sa dvije pobjede. Poslije Srbije i Rusije, odnosno Hrvatske, porazili još jedno veliko evropsko ime, Island. Hrvati možda bez Olimpijskih igara.

Ako Hrvatska pobijedi Francusku (od 18 sati), neće strijepiti oko plasmana u olimpijske kvalifikacije. Remi će je držati u neizvjesnosti, sve do završetka utakmice između Njemačke i Španije.

Ali, ako "kockasti" izgube, a Njemačka pobijedi ili odigra neriješeno sa "crvenom furijom", po drugi put od samostalnosti Hrvati neće učestvovati na Olimpijskim igrama. Dvostruki olimpijski prvaci (1996. i 2004) preskočili su samo turnir u Sidneju.

To su činjenice poslije pobjede Brazila nad Islandom 32:29 (15:15)!

"Karioke" su uzele još jedan skalp evropskim selekcijama, četvrti na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

Najveći uspjeh brazilskog rukometa začinjen je trijumfima protiv Srbije, Rusije, Hrvatske i Islanda, čemu se ni najveći opstimisti nisu nadali, uprkos tome što u redovima južnoameričke selekcije veliki broj igrača nastupa u evropskim klubovima.

Brazil je od početka utakmice u Kelnu diktirao tempo, odmah stekao pet golova prednosti (5:0), ali tu razliku nije uspio da sačuva do kraja poluvremena, koje je završeno 15:15. Ipak, u nastavku su izabranici Vašingtona Silve stisli redove i polako, ali sigurno gradili još jedan veliki trijumf.

Maestralni
Langaro je postigao devet, dok je Toledo bio strijelac osam golova. Kod Islanda su se istakli Jonson sa sedam i Magnuson sa šest pogodaka.