Norvežani odradili svoje, sada navijaju za Dance

Reprezentacija Norveške savladala Mađarsku i jednom nogom zakoračila u polufinale. Na tom putu može ih zaustaviti samo pobjeda Švedske nad Danskom, ali i tom slučaju postoji nekoliko različitih scenarija.

Selekcija Norveške nije dozvolila iznenađenje u danskom Herningu i ubjedljivom pobjedom 35:26 protiv Mađarske jednom nogom je zakoračila ka polufinalu.

Mađarska se pred polupraznom dvoranom u danskom Herningu držala u egalu protiv Norveške manje od deset minuta, a onda su se Norvežani, predvođeni sjajnim Jendalom, koji je u tim trenucima imao učinak 5/5, odlijepili na 8:5.

Norvežane su do pobjede protiv Mađarske predvodili Jendal i Red sa po sedam i Mirhol sa šest postignutih golova

Uskoro su Norvežani stigli i na "plus pet“, ali je Mađarska nekako spustila na 16:13 i zadržala nadu da može do iznenađenja.

Ona se raspršila poslije samo dvije minute igre u nastavku, jer su Norvežani ekspresno vratili „plus pet“, bilo je 19:14, da bi se ta prednost u nastavku povećavala i u jednom trenutku bilo je i čak 11 razlike.

Serijom 3:0 Mađari su smanjili na 29:21, ali nisu uspjeli da izbjegnu ubjedljiv poraz 35:26, kojim su završili na petom mjestu u Grupi 2.

Mađarska tako ipak neće razigravati za sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre, što je bio njihov cilj, o kojem je govorio i selektor Mađarske Vladan Matić u intervjuu  za MONDO.

Aktuelni vicešampion svijeta, selekcija Norveške, moraće ipak da sačeka sa proslavom drugog uzastopnog plasmana među četiri najbolje selekcije, a sve će zavisiti od večerašnjeg duela Danske i Švedske.

Ekipa Kristijana Bergea navijaće za Dansku, jer bi joj pobjeda domaćina Svjetskog prvenstva garantovao plasman u polufinale sa druge pozicije, ali postoji šansa da Norvežani prođu i u slučaju pobjede Švedske.

Postoji čak i mogućnost da Danci ispadnu, jer bi se pobjedom Švedske zatvorio krug gdje bi odlučivala međusobna gol razlika.

Evo i mogućih scenarija:

Ukoliko Švedska pobijedi Dansku tri razlike Danska bi bila prva, a Švedska druga.

Ukoliko Švedska povijedi Dansku četiri razlike Švedska je prva, a Danska druga.

Ukoliko Švedska pobijedi Dansku pet ili više razlike, Švedska je prva, a Norveška druga.

Ukoliko Švedska pobijedi Dansku sa dva razlike, uz najmanje 30 postignutih golova, Danska je prva, a Švedska druga.

Ukoliko Švedska pobijedi Dansku sa dva gola razlika, uz manje od 30 postignutih golova, Danska je prva, a Norveška druga.

Pobjeda Švedske jednim golom razlike, bila bi jednaka kao i poraz, jer u tom slučaju prolaze Danci i Norvežani.