Pezer odbranio titulu prvaka Balkana

Autori mondo.ba Autori Fena

Zenički bacač kugle Mesud Pezer osvojio je zlatnu medalju na 24. dvoranskim balkanskim igrama u Istanbulu, gdje je hicem od 20.22 metra odbranio titulu prvaka Balkana.

Mesud Pezer odbranio titulu šampiona Balkana Izvor: MN PRESS

Pezer je ovim i odbranio titulu dvoranskog prvaka Balkana, kojeg je prošle godine osvojio takođe u Istanbulu, ali tada s hicem 20.77 metara.

"Opravdao sam očekivanja javnosti da ću održati primat u disciplini bacanja kugle, kada je Balkan u pitanju", izjavio je Pezer, koji je s prošlogodišnjih 21.15 metara iz Birmingema i aktuelni balkanski rekorder u toj disciplini.

U istoj disciplini Sarajlija Kemal Mešić upisao je tri prestupa te je takmičenje okončao bez plasmana.

Najbliža medalji od ostalih takmičara iz BiH bila je Jelena Gajić, koja je na 800 metara bila četvrta, s novim ličnim rekordom - 2:08.59.

Osman Junuzović bio je peti na 3.000 metara s vremenom 8:18.00, Maid Redžić deveti u skoku u vis s preskočenih 205 cm, a troskokaš Sedin Heco deseti s dužinom 14.24 metara.

Stefan Ćuković je pao u trci na 1.500 metara pa je i on ostao bez plasmana.