KUP BiH: Borac m:tel u polufinalu

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

KUP BiH: RK Borac u polufinalu Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Izabranici Mirka Mikića su u revanšu četvrtfinala u utorak protiv Sloge u Doboju odigrali neriješeno 23:23 (11:11) i prošli među četiri najbolja tima zahvaljujući trijumfu od četiri razlike u prvom dvoboju u Banjaluci - 30:26 (14:13).

"Napred Borac, Borac Banjaluka" ori se u Doboju!

Banjalučani su veći dio prvog dijela bili u rezultatskom "egalu", ali su imali i zaostatak od nekoliko pogodaka, najviše tri (11:8) u 26. minutu, da bi do odlaska na odmor u poluvremenu povezali tri gola za izjednačenje (11:11).

U nastavku se vodila velika borba starih rivala, čak je u 50. minutu Sloga uspjela da nadoknadi četiri gola "minusa" iz prve utakmice u "Boriku", da bi potom u furioznom finišu crveno-plavi napravili seriju od 5:0 i preokrenuli rezultat (20:21).

Tada je već moglo da počne slavlje banjalučkog tima, koji su na kraju završili susret neriješenim ishodom - 23:23, više nego dovoljnim za polufinale.

Večeras u Doboju, Borac m:tel imao je i podršku "Lešinara".

U ekipi Borca prvo ime utakmice bio je srednji bek Milan Dakić sa devet postignutih pogodaka, koliko je u dobojskom taboru upisalo i lijevo krilo Sloge Haso Ćosić.

Ipak, ključne golove kad se "lomila utakmica" zabilježio je iskusni Dejan Unčanin, koji je zaustavio seriju Sloge i vratio vođstvo Banjalučanima.

Nastup u polufinalu Kupa BiH već su izborili rukometaši Bosne iz Visokog, koji su u dvomeču bili bolji od Zrinjskog, odnosno Vogošća Poljine Hils, koja je eliminisala ekipu Gračanice.

Posljednji učesnik polufinalne faze biće poznat u četvrtak nakon revanš susreta između Izviđača i Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja. U prvom meču Sloga je na svom terenu pobijedila sa 26:20.