Ništa od osvete u Indijan Velsu: Džumhur počišćen!

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je od Španca Alberta Ramosa Vinolasa u prvom kolu mastersa u Indijan Velsu.

Dvadesestšestogodišnji Sarajlija je na 9.31 miliona dolara vrijednom turniru dobio priliku da se španskom teniseru revanšira za poraz na istom mjestu prije dvije godine, ali je Vinolas u dva seta deklasirao Damira - 6:1, 6:2!

Lošije rangirani Španac (91. mjesto na ATP listi) u prvom setu je dozvolio Džumhuru, 54. reketu planete, samo jedan gem uz čak tri izgubljena na svoj servis, dok je u drugom sarajevski teniser uspio jednom i da "brejkne" rivala.

Međutim, dva puta je Španac oduzimao servis Damiru i zasluženo stigao do pobjede i prolaska u narednu rundu, gdje ga očekuje 15. nosilac Marko Čekinato iz Italije.

Vinolas u karijeri ima jedan osvojen ATP turnir, a najbolji renking ostvario je u maju 2017. kada je bio 17. igrač svijeta.