Janko bez iznenađenja

Tipsarević je pružio dobar otpor Bautisti Ahutu, ali nedovoljan za plasman u treće kolo mastersa u Majamiju

Janko Tipsarević završio je nastup na mastersu u Majamiju u drugom kolu.

Srpski teniser, koji je posle otkaza Huana Martina del Potra iznenada dobio priliku da se pojavi na prestižnom turniru na Floridi posle šest godina, pretrpeo je poraz od Roberta Bautiste Ahuta, 25. igrača sveta.

Janko je Špancu pružio dobar otpor, ali nije uspeo da napravi iznenađenje protiv 418 mesta bolje rangiranog igrača na ATP listi - 7:6 (7:3), 6:4.

Srpski teniser u prvom setu prvi je dozvolio brejk rivalu (3:2), ali je brzo uzvratio istom merom (3:3), a onda je posle spasene set lopte u 11. gemu izborio taj-brejk.

Španac je tada načinio furioznu seriju, koja je bila nedostižna za Tipsarevića (5:1).

U nastavku je Bautista Ahut odmah napravio brejk (0:2), ali se Tipsarević nije predavao, pa je brzo poravnao rezultat (3:3). Neizvesna borba potrajala je još malo, dok španski igrač nije iskoristio novu brejk šansu, napravio razliku (5:4), a potom na svoj servis uspešno završio meč.

Njegov naredni rival biće Italijan Fabio Fonjini, 15. nosilac u Majamiju.