"Brčanske princeze" ponovo najbolje u BiH

Pobjedom nad Gackom rezultatom 3:0 u završnici plej-ofa Premijer lige Bosne i Hercegovine brčanske princeze su na domaćem terenu obradovale svoju publiku i priredile pravo uživanje za ljubitelje ovog sporta.

Odbojkašice ŽOK "Bimal-Jedinstvo“ uspješno su savladale ekipu iz Gacka, osvojivši 13. put zaredom šampionsku titulu Bosne i Hercegovine, čime su još jednom dokazale da im nema ravnih!

Već na samom početku bilo je jasno da će titula ostati u Brčkom pošto su izabranice trenera Smajila Pezerovića u prvom setu bile veoma raspoložene i ovaj set su riješile u svoju korist sa 25:14. U drugom setu domaći tim slavio je sa 25:18, a treći sa 26:24.

Bimal Jedinstvo je i ove godine osvojilo duplu krunu u BiH, a ovom uspjehu Brčanke su dodale i trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.

Za seniorsku ekipu ŽOK „Bimal-Jedinstva“ ovo je 13. titula šampiona Bosne i Hercegovine, pored osvojene četiri šampionske titule Republike Srpske, 17 titula šampiona Kupa RS-a i 11 titula Kupa Bosne i Hercegovine.