Ivana pala drugog dana

Jorovićeva nije uspjela da dobije sinoć prekinuti duel na Rolan Garosu. Odlučujući treći set izgubila rezultatom 7:5.

Ivana-Jorovic-poraz-u-1.-kolu-Rolan-Garosa Izvor: MN PRESS

Ivani Jorović nije prijala pauza koju je prinudno morala da napravi na Rolan Garosu.

Duel protiv Dženifer Brejdi u prvom kolu u Parizu započela je u nedjelju uveče, ali je zbog mraka on odložen za danas, pri rezultatu 1:1 u setovima.

Ivana je izgubila prvi set u taj-brejku 6:7, a onda je dobila drugi rezultatom 6:4, kada je sudija donio odluku da se meč prekine.

Danas nije uspjela da odigra kao prije prekida, pa je izgubila treći set rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu prva je stigla do prilike da rivalki oduzme servis, ali se ispostavilo da ju je ta propuštena šansa skupo koštala.

U trećem gemu imala je tri brejk lopte, ali ih nije iskoristila. Amerikanka je nakon toga preuzela incijativu, u desetom gemu propustila tri meč lopte (5:5), a onda na sljedeći servis Jorovićeve bila uspješnija. Iskoristila je ukupno sedmu priliku da završi duel i obezbijedi plasman u drugo kolo.

Srpskoj teniserki to je bio drugi poraz od Dženifer Brejdi u karijeri, pošto je prethodno slavila i na turniru u Leksingtonu 2015. godine, rezultatom 2:1.

Brejdi će u narednoj rundi igrati sa Polonom Hercog.