Portugal "poništio" trijumf nad Švedskom, Islandu prvi bodovi u drugoj fazi

Portugalci su oduševili svoje navijače ubjedljivim trijumfom nad domaćom selekcijom, ali su ih danas razočarali porazom od Islanda

Rukomet EURO 2020 Portugal Island 25 28 Izvor: Ole Martin Wold/NTB scanpix

Očekivali su portugalski navijači da će njihovi rukometni ljubimci nakon Švedske srušiti još jednu skandinavsku ekipu, ali su na kraju ipak pognute glave morali da napuste tribine dvorane u Malmeu, s obzirom da su povratnici na evropska prvenstva nakon 14 godina odsustva upisali prvi poraz u okviru grupe 2 druge faze tekuće kontinentalne rukometne smotre i značajno se udaljili od ispunjena sna - plasmana u polufinale:

PORTUGAL - ISLAND 25:28

Portugalci trenutno imaju dva boda u grupi 2, dva manje od Norveške i Slovenije, koje tek treba da odigraju svoje mečeve druge runde.

U prvih 14 minuta meča u Malmeu, na terenu je postojao samo jedan tim – islandski.

Igrači Gudmundura Gudmundsona su na isteku 14. minuta imali čak šest golova više (2:8) od Portugalaca, koji su tek u devetom minutu igre prvi put našli put do protivničke mreže.

Odmah nakon pomenutog deficita, Portugal se probudio.

U naredna tri minuta formalni domaćin je nanizao tri gola i prepolovio zaostatak, u drugo poluvrijeme ušao pri -2 (12:14), u uvodnim minutima nastavka prvi put stigao do izjednačenja, a u 37. minutu i do prvog plusa pogotkom Antonija Areje (17:16).

Serijom 4:1 Islanđani su ponovo odmakli u 42. minutu (18:21), Portugal odgovorio na isti način za 22:22, ali je to bilo sve što su rukometaši najprijatnijeg iznenađenja uspjeli da učine u ovom duelu.

Islanđane je do trijumfa predvodio Janus Smarason sa sedam golova, dok su tri igrača postigla po pet pogodaka (Aron Palmarson, Valur Sigurdson i Aleksander Peterson).

U Portugalu, Migel Martins i Antonio Areja su poentirali po četiri puta.