Hamilton nije stigao Šumahera: Botas spriječio istoriju u Sočiju!

Finac iskoristio kazne za svog klupskog druga i preuzeo prvo mjesto na stazi.

Formula 1 VN Rusije Soči Pobjednik Valteri Botas Izvor: Getty Images/Pool, Pool/Getty Images Europe

Vozač Mercedesa Valteri Botas pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Rusije u Sočiju. Na trci koja je mogla da bude istorijska, planove Britanca pokvario je niko drugi do njegov timski kolega.

Botas je ostvario devetu pobjedu u karijeri, a drugu u Sočiju. To je druga pobeda u sezoni za finskog vozača, koji je bio najbrži i u prvoj trci šampionata u Austriji.

Šestostruki šampion svijeta je pokušavao da izjednači Šumaherov rokerd po broju pobjeda u Formuli 1, ali danas to nije uspio. Njega su previše koštali pogrešni startovi prije trke, zbog čega je dobio dve kazne od po pet sekundi. Na kraju je završio na najnižoj stepenici podijuma.

Hamiltonu danas nije pomoglo ni to što je imao pol poziciju, ali vremena za rekord će biti.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Red Bula Maks Verstapen, a treći, kao što smo već rekli, Luis Hamilton iz Mercedesa.

Vozač Rejsing Pointa Serhio Peres zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Danijel Rikardo iz Renoa, a šesto mjesto zauzeo je vozač Ferarija Šarl Lekler. Vozač Renoa Esteban Okon trku je završio na sedmom mjestu, dvojac Alfa Taurija Danil Kvjat i Pjer Gasli zauzeli su osmo i deveto mjesto, a 10. je bio Aleksandar Albon iz Red Bula.

Naredna trka vozi se 11. oktobra za Veliku nagradu Njemačke. Poslije toga ostaje još šest trka, a plan je da se sezona završi sredinom decembra u Abu Dabiju.

Pored Luisa Hamiltona koji ima šest pobjeda i Valterija Botasa sa dve pobjede, najbrži u sezoni su bili još samo Maks Ferstapen i Pjer Gasli. Hamilton vodi u generalnom plasmanu sa 205 bodova, Botas je drugi sa 161 bodom, a Verstapen treći sa 128.