PLBiH: Remi Čelika i Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva odigrali još jednu utakmicu bez pobjednika. Ovaj put remizirali su sa Čelikom u derbiju 7. kola Premijer lige BiH. Željezničar bolji od Viteza.

PLBiH: Remi Čelika i Sarajeva Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Dvije pobjede i ČETIRI remija,  učinak je ekipe Sarajeva u dosadašnjem toku Premijer lige BiH.

Novi remi upisali su fudbaleri bordo tima ove subote u derbiju na Bilinom polju protiv Čelika, ekipe koja je takođe svoje navijače navikla na utakmice bez pobjednika i koja takođe poslije ovog kola ima četiri remija.

Početak utakmice najavljivao je drugačiji ishod, jer je Krste Velkoski doveo goste u vođstvo  već u šestom minutu.

Golman Čelika Hinović u 13, minutu spasio je svoj gol poslije pokušaja Todorovića, kao i u još nekoliko navrata tokom utakmice, ali neprecizni su bili Stojčev, Tatomirović, Duljević...

Čelik je izjednačio u 63. minutu, a gol vrijedan boda donio im je Kojić.

Imali su domaći fudbaleri i malo sreće, jer se poslije udarca Tatomirovića u finišu meča umjesto mreže zatresla prečka.

Drugi sarajevski klub, Željezničar, u subotu je došao do pobjede. Na svom terenu "plavi" su savladali Vitez rezultatom 2:1, a obje ekipe završile su meč sa deset igrača na terenu, pošto su isključeni Antolović na jednoj i Livaja na drugoj strani.

Zrinjski je ponovo na vrhu tabele, a do njega je došao pobjedom 3:0 nad Zvijezdom Gradačac u subotu poslijepodne.

Trebalo je šampionu BiH gotovo cijelo poluvrijeme da slomi otpor gostiju koji su ipak poklekli u 44. minutu.

Nikolić je pogodio mrežu za vođstvo 1:0 i s tim rezultatom otišlo se na odmor.

U 56. minutu Crnov je povisio na 2:0, a konačni rezultat postavio je Stojkić četiri minute kasnije.

Drina je prokockala vođstvo od 2:0 u Travniku i na kraju se vratila kući sa samo jednim bodom. Meč je završen 2:2 iako su Zvorničani do 77. minuta vodili golovima Kostića u 17. i Filipovića u 77. minutu. Ipak Travnik je u istom tom 77. minutu smanjio na 2:1 preko Zajmovića, a minut prije kraja Dujmović je donio domaćinu jedan bod.

Radnik je pobijedio! Prvi put u sedam kola fudbaleri bijeljinskog kluba napustili su teren kao pobjednici.

Milović i Obradović donijeli su Radniku toliko željeni trijumf kojim su prepustili "fenjer" Zvijezdi.