Široki se ne šali, palo i Sarajevo!

Širokobriježani savladali Sarajevo minimalnim rezultatom i ostali usamljeni na vrhu tabele Premijer lige BiH. Da li je ovo kraj šampionskim ambicijama Sarajeva?

Široki se ne šali, palo i Sarajevo! Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Široki Brijeg se ne šali!

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH Širokobriježani su savladali Sarajevo rezultatom 1:0 i učvrstili se na vrhu tabele sa 23 boda, odnosno sedam pobjeda i dva remija.

Ovaj derbi, koji uvijek ima dozu napetosti, prvenstveno zbog tragičnih sukoba prije pet godina kada je u neredima u Širokom Brijegu poginuo navijač Sarajeva Vedran Puljić odlučio je Buhač.

Brazilac Vagner uposlio je Buhača, a ovaj je bez problema savladao Bandovića za vođstvo svog tima.

Uzbuđenja su počela već u petom minutu kada je izblokiran pokušaj Ćorića, a u 14. minutu Pandža je šutirao pored gola.

Imao je i Bilbija nekoliko prilika na drugoj strani nešto kasnije, ali nije bio precizan, a kada je konačno zatresao mrežu dosuđen je ofsajd njegovom saigraču Velkoskom koji mu je asistirao.

Široki je poveo u 34. minutu kada je pogodio Buhač, na asistenciju Vagnera, a u finišu prvog poluvremena Stojčev je propustio priliku da poravna rezultat prije odlaska na odmor.

Kodro gledao poraz svog tima

Novi trener FK Sarajevo Meho Kodro doputovao je u Široki Brijeg i sa tribine stadiona Pecara gledao poraz svoje ekipe koju će zvanično preuzeti u ponedjeljak.

Ambiciozni gosti u nastavku su krenuli u napad, a poslije samo pet minuta Puzigaća se našao u odličnoj prilici, ali je pogodio stativu.

Tri minute kasnije isti igrač šutirao je tik pored gola Solde, a u 56. minutu golman domaćih odlično brani u situaciji jedan na jedan sa Velkoskim.

Mogao je Vagner da otkloni sve dileme u 72. minutu, ali je šutirao glavom pored gola, kao i Barišić nešto kasnije.

Obje ekipe završile su meč sa desetoricom igrača, pošto su isključeni Berberović na jednoj strain u 88. minutu, a odmah potom i Ćorić na drugoj strani.

Široki Brijeg nanio je Sarajevu prvi poraz ove sezone kojim mu je ozbiljno uzdrmao šampionske ambicije. Vjerovatno organizaciono i igrački najbolji klub u BiH sada zaostaje sedam bodova za liderom, Širokim Brijegom.