UŽIVO: Srbija - Albanija 0:0 (PREKINUTO)

Na stadionu u Humskoj igra se meč I grupe kvalifikacija za EURO 2016. Veliki incident i prekid u 42. minutu, nastavak pod znakom pitanja.

Pune tribine, atmosfera očekivano usijana!

Sve je mnogo pre prvog sudijskog zvižduka bilo spremno za početak meča Srbija - Albanija, koji je zbog specifičnih odnosa dva naroda dobio medijsku predigru, kakvu sigurno ne bi imao da je priča bila isključivo vezana za teren.

Bez obzira na činjenicu da su Albanci prošlog meseca kao gosti pobedili Portugal (1:0) i tako ostvarili jedan od najvećih podviga u istoriji, a zatim remizirali sa Dancima (1:1).

"Orlovi" su na početku kvalifikacija jedva osvojili bod na gostovanju Jermeniji (1:1) i samo pobeda nad Albancima daće nam realnu nadu da možemo na Evropsko prvenstvo u Francuskoj, posle čak tri propuštene kontinentalne smotre.

Selektor Dik Advokat napravio je dve promene u odnosu na sastav iz Jerevana, što ste još u 16 časova mogli da pročitate na MONDU.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Nastasić, S. Mitrović, Kolarov - Gudelj, Matić - Z. Tošić, Đuričić, Tadić - Lazović.

ALBANIJA: Beriša - Hisaj, Mavraj, Cana, Agoli - Lilja, Kukeli, Lenjani, Džaka, Abraši - Balaj.

Istovremeno se u Kopenhagenu igra jedan od derbija grupe: Danska - Portugal. Trenutni rezultat je 0:0.

TABELA: Danska 4 (iz dva meča), Albanija 4 (2), Srbija 1 (1), Jermenija 1 (2), Portugal 0 (1).

IZ MINUTA U MINUT

Srbija igra protiv Albanije prvi put otkako je nezavisna država, a meč sudi Englez Martin Etkinson.

U 22.21 zvanični spiker na stadionu saopštio je da utakmica NEĆE BITI NASTAVLJENA!

U 22.15 časova prekid i dalje traje, a od incidenta je prošlo već 50 minuta.

Reporter RTS sa stadiona javlja da je u toku sastanak delegata utakmice i specijalnog izveštača UEFA sa albanskom delegacijom, vezano za nastavak meča. Nezvanično, Albanci postavljaju uslov da se isprazne tribine stadiona u Humskoj ulici.

Čekamo...

42' Utakmica je prekinuta zbog mini-letećeg objekta, koji kruži iznad terena, a na njemu se vijori albanska zastava (ili čak zastava "Velike Albanije", nije se dobro videlo)!?

Stefan Mitrović je uspeo da ugrabi taj predmet, na šta mu je prišao Taulant Džaka, sa namerom da otme zastavu.

Došlo je do tuče, uz učešće igrača sa klupa za rezerve, pa i određenog broja navijača, koji su preskočili ogradu...

Posle minut-dva se situacija smirila, a igrači oba tima otišli su u svlačionicu.

39' Prvoklasna duga lopta Lenjanija na desni bok, Hisaj je uspeo da izbori novi korner.

36' OPET ŠANSA ZA GOSTE! Cana je na petercu nadvisio Ivanovića i glavom tukao tik pored stative, na centaršut iz kornera. Našim igračima je očigledno pala koncentracija posle dva malo duža prekida, tokom kojih su albanski fudbaleri ležali na travi.

35' ŠANSA ZA ALBANCE! Matić je glavom izbio loptu na 30 metara od gola, odmah je usledila povratna lopta, tukao je Mavraj iz okreta, a Stojković odbranio... Opasno!

34' Žuti karton Ivanoviću zbog starta na Lenjaniju.

32' Ivanović opet odlično utrčava u kazneni prostor, oslobađa se Mavraja i centrira drugom protivničkom igraču u telo. U prvi mah se činilo da je Etkinson mogao da svira penal, ali snimak je pokazao da je Englez ispravno pokazao da se igra nastavi.

31' Slobodnjak za Albance sa leve strane, praktično korner, naša odbrana otklanja opasnost, ali Lenjani u novom naletu tera Tošića na uklizavanje i uspeva da iznudi korner. Sigurna intervencija Lazovića na prvoj stativi.

28' Gudelj je presekao napad Albanije, Kolarov centrirao sa leve strane, ali slabo. Naši ofanzivci igraju prilično "usko", po bokovima češće deluju bekovi, Lazović ne igra klasičnu "devetku"...

25' Korner posle dobre akcije i izblokiranog šuta Tadića. Centrirao je Tošić, a Ivanović samo okrznuo loptu glavom.

20' Gužva u kaznenom prostoru Albanije, ali pre nego što je iko uspeo da uputi šut, suđen je "faul u napadu" zbog Lazovićevog povlačenja protivnika za dres.

17' Tadić je u zagrađivanju lopte raširio ruke i raskrvario lice Kukelija, koji ga je napadao sa leđa.

16' ŠANSA! Đuričić je petom prosledio Tošićev pas u dubinu za Baneta Ivanovića, ofanzivni bek našao se u šesnaestercu i odlučio za udarac iskosa. Gađao je bliži ugao i promašio za čitav metar... Imamo inicijativu i dobru kombinatoriku u gustom bedemu pred golom Beriše.

12' Nastasić je osvojio loptu beskompromisnim startom na našoj polovini, lopta je posle tečne akcije po levom boku došla do Tošića, ali on pored trojice čuvara nije našao prostor za šut.

7' ŠANSA! Tadić za Tošića, ovaj levo Đuričiću, a onda povratna u sredinu za Tadića, koji je utrčao iz drugog plana i pokušao da plasira loptu u dalji ugao, ali nije je najbolje zahvatio i završila je pored stative.

5' Lazović i Tošić u presingu na poslednju liniju gostiju. Tošićev start bio je oštriji nego što je dozvoljeno.

3' Tošić je izveo slobodan udarac sa leve strane, a Đuričić dočekao odbitak na 18 metara i pogodio Ivanovića u telo.

1' Sa centra su krenuli Albanci!