Čelsijev meč sezone!

Tim Žozea Murinja ostaće prvi i do sledećeg kola. Na gostovanju Svonsiju pregazio je domaćina 5:0 i odigrao najbolji ligački meč ove takmičarske godine. Pobedio i Junajted, prvi put u 2015.

Već u 51. sekundi utakmice na stadionu "Liberti" bilo je jasno da će Svonsiju u subotu biti potrebno čudo da ne izgubi. Već u 36, bilo je 4:0 za Čelsi.

Na kraju,

SVONSI - ČELSI 0:5 (0:4)

Oskar je već u prvom minutu iskoristio grešku Gulfija Sigurdsona, izmeštenog u centralni deo veznog reda, namestio se na oko 20 metara od gola i hladnokrvno poslao loptu iza leđa Lukasa Fabijanskog.

Do poluvremena je postigao još jedan gol, a Dijego Kosta dva, za miran nastavak, u kojem su gosti "podigli ručnu" i pogotkom Andrea Šurle u 79. minutu postavili konačan rezultat. Nemcu je asistirao srpski defanzivac Bane Ivanović, koji je odigrao ceo meč za "plavce", kao i Nemanja Matić.

Ekipa Žozea Murinja izgleda moćno. Kontrolisala je utakmicu u svakom trenutku i ostvarila drugu uzastopnu ligašku pobedu, posle trijumfa u duelu sa Njukaslom prošle nedelje. Sledeću utakmicu, lider Premijer lige odigraće na Enfildu u utorak, protiv Liverpula.

I Redsi će taj duel dočekati dobro raspoloženi. U subotu su pobedili Aston Vilu na gostovanju 2:0 (strelci Fabio Borini i Riki Lambert), a Lazar Marković igrao je od početka do kraja utakmice, za razliku od Stivena Džerarda, koji nije bio ni na klupi.

Identični trijumf (2:0) ostvario je i Mančester junajted, osvojivši tako prvi put sva tri boda u 2015. godini. Tim sa Old Traforda slavio je u utakmici protiv Kvins Park Rendžersa u gostima, a strelci su bili Maruan Felaini i Džejms Vilson. "Đavoli" su se tako trgli posle serije loših rezultata (Totenhem 0:0, Stouk 1:1, Sautempton 0:1) i zadržali korak za Sautemptonom u borbi za treće mesto na tabeli.

Jedan od najuzbudljivijih mečeva dana odigran je na Vajt Hart Lejnu, gde je Totenhem pobedio Sanderlend golom Kristijana Eriksena i svojim omiljenim rezultatom - 2:1. Danac je postigao odlučujući gol u 89. minutu, a skorom 2:1 završeno je čak deset ligaških utakmica "pevaca" od 26. oktobra. Pobedili su sedam puta.

Derbi 22. kola Premijer lige biće odigran u nedelju od 17.00 časova, kada će na stadionu Mančester sitija početi duel domaćina i Arsenala. Šampion sada ima imperativ da pobedi, jer bi sa tri boda ostao na samo dva boda zaostatka za Čelsijem.