SRBIJA JE PRVAK SVEGA!

"Delfini" bez milosti prema Hrvatima. Ubedljiva pobeda u finalu Svetskog prvenstva!

Vodila je Hrvatska 2:0, ali je Srbija pobedila 11:4!

"Delfini" su šampioni sveta, Evrope, Svetske lige i Svetskog kupa!!!

Fantastična partija ekipe Dejana Savića u finalu Svetskog prvenstva u Kazanju za ubedljivu pobedu nad velikim rivalom i aktuelnim olimpijskim prvakom. Za peto zvanje najbolje vaterpolo reprezentacije sveta!

U meču za treće mesto i plasman na Olimpijske igre u Riju 2016, Grčka je posle produžetka savladala Italiju 11:9.

Niz trofeja je nastavljen, a narednom se nadamo u Riju 2016. godine, na Olimpijskim igrama!

Osim u prvih par minuta, kada je Hrvatska povela 2:0, sve u igri našeg tima delovalo je besprekorno - i u odbrani i u napadu.

Golgeterski je ekipu predvodio Andrija Prlainović sa tri pogotka, Miloš Ćuk je dao dva gola, a Nikola Jakšić, Milan Aleksić, Duško Pijetlović, Stefan Mitorvić, Filip Filpović i Dušan Mandić po jedan.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić (1), Gocić, Randjelović, Ćuk (2), D. Pijetlović (1), Nikić, Aleksić (1), Jakšić (1), Filipović (1), Prlainović (3), S. Mitrović (1), B. Mitrović.

HRVATSKA: Pavić, Burić, Petković (1), Lončar, Joković, Bukić, Muslim, Bušlje, Sukno (2), Paškvalin, Šetka, Obradović (1), Bijač.

TOK UTAKMICE, Hrvatska - Srbija:

KRAJ! (2:2, 0:3, 2:2, 0:4)

4:11 - Najmlađi, 18-godišnji Nikola Jakšić.

4:10 - Još nije gotovo! Još pogađamo! Milan Aleksić!!!

Još manje od četiri minuta do velikog slavlja!

4:9 - Izgleda da će ovo biti prilično ubedljiva pobeda! Andrija Prlainović postiže svoj treći gol u meču!

4:8 - GOOOOL! Duško Pijetlović! Sve je izvesnije ko će se radovati ove subote uveče!

Još manje od sedam minuta do pete svetske titule za naše vaterpoliste! Samo da ovako nastave...

Kraj treće četvrtine (2:2, 0:3, 2:2)

4:7 - Sandro Sukno ponovo pogađa, ali i dalje imamo velika tri gola prednosti. Još nešto manje od dva minuta do poslednje četvrtine.

3:7 - Nema stajanja! Goleada u mreži Hrvatske se nastavlja! Drugi gol Miloša Ćuka

3:6 - Hrvati posle dugo vremena uspevaju da prekinu našu seriju. Sandro Sukno smanjuje razliku.

2:6 - Stefan Mitrović! Sjajan gol iz veoma teške situacije... Idemo do zlata!!!

Poluvreme (2:2, 0:3).

2:5 - "Delfini" ne staju!!! Od 0:2 do 5:2! Sad pogađa Filip Filipović!

2:4 - Nastavljamo seriju! Miloš Ćuk donosi dva gola prednosti Srbiji!

2:3- Preokret! Ponovo pogađa Andrija Prlainović!

Kraj prve četvrtine (2:2).

2:2 - Izjednačenje!!! Dušan Mandić! 'Ajmo "delfini" sad i do vođstva!

2:1- Dobro je! Andrija Prlainović postiže prvi gol za Srbiju u ovom finalu!

2:0 - Olimpijski šampion je duplirao prednost pogotkom Antonija Petkovića na nešto manje od tri minuta pre kraja prve četvrtine.

1:0-Hrvatska vodi golom Paula Obradovića.