BUNDES: Vatromet, pa uspavanka u Volfsburgu

Pretposljednji meč prvog kola Bundeslige u prvih 45 minuta donio je veliki broj prilika i tri pogotka, da bi tempo igre u nastavku splasnuo.

Poslije goleada u petak i subotu, izgledalo je da će i nedjeljni mečevi prvog kola Bundeslige donijeti vatromet golova.

Već nakon 17 minuta osvajač Superkupa Njemačke Volfsburg vodio je 2:0 protiv Ajntrahta iz Frankfurta, ali su gosti ubrzo uspjeli da smanje zaostatak.

Domaći su do prednosti stigli u 13. minutu kada je mrežu Ajtrahta zatresao Ivan Perišić, da bi već dva minuta kasnije Bast Dost povisio na 2:0. Štefan Rajnarc, ovoljetošnje pojačanje Ajntrahta iz Bajer Leverkuzena, u 19. minutu postigao je gol za 2:1, a sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Obostrano otvorena igra, osim tri pogotka, donijela je i mnoštvo dobrih prilika na obje strane, pa su gledaoci na rasprodatoj "Folksvagen areni" mogli da uživaju, naročito u prvih pola sata meča.

Početak drugog dijela donio je pritisak domaćih, koji su željeli da postignu i treći pogodak i riješe pitanje pobjednika. Međutim, želja im se nije ostvarila. Ubrzo su splasnuli napadi favorizovanih fudbalera zeleno-bijeloj opremi, a gosti iz Frankfurta pokazali su da nisu impresionirani domaćinom, pa su brzim kontrama nastojali da dođu do izjednačenja.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski na poluvremenu je zamijenio Japanca Takašija Inuija i sasvim solidno odradio posao na sredini terena.

Dobri napadi i prilike viđeni u prvih 45 minuta izostali su u nastavku.Tek poneki ozbiljan napad nisu bili dovoljni da dođe do promjene rezultata, pa je na kraju ostalo 2:1.

Ipak, tri pogotka, sasvim dovoljno da se ne pokvari prosjek na startu nove sezone.

Štutgart i Keln od 17.30 časova zatvaraju prvo kolo Bundeslige.