PLBIH: Čelik pobijedio Borac

Čelik konačno pobijedio Borac nakon devet godina.

Fudbaleri Čelika uspjeli su da pobijede Borac nakon DEVET godina posta.

U meču 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Čelik je golom Kojića u finišu meča pobijedio Borac. Posljednji trijumf prije ovog ostvarili su 2006. godine u oktobru mjesecu. Od tada deset pobjeda Borca i pet remija.

Nakon gola Kojića šansa za Borac i postignut je pogodak. Strijelac Ilić, ali po mišljenju sudija iz ofsajda. Tako nisu mislili u gostujućoj ekipi pa su crvene kartone dobili trener Borca Petar Kurćubić i vezni fudbaler Savanović.

Inače do samog finiša viđena je loša utakmica bez velikih prilika.

TOK UTAKMICE:

Kraj 1:0

Kojić za pobjedu Čelika.

75' Loša igra obe ekipe. Kao da jedva čekaju kraj.

61' Izmjena Redžić-Predragović u Borcu.
60' Igra se otvoreno, ali golova nema.
49' Prva šansa u drugom poluvremenu za domaće. Jusić pokušao glavom, ali Jović i dalje brani u velikom stilu.

Poluvrijeme

42'  Dedić pokušava, ali golman Borca Jović za sada najbolji na terenu.

40' Borac prijeti preko Bečelića, koji šutira preko gola.

39' Žuti karton za golmana Borca, zbog prigovora.

33' Bez ubuđenja i šansi u ovom periodu igre.

23' Na Drugoj strani pokušao je Karić, ali Jović brani.

22' Najbolja šansa za Borac. Nakon greške Kojića, Savanović je sam u duelu sa golmanom Čelika Adilovićem. uspio je da ga obiđe, ali je promašio gol!!!

18' Korner za Čelik, pokušao Pezer, ali preko gola

9' Čolić iz slobodnjaka visoko preko gola

Bez većih uzbuđenja za sada.

Počeo meč.

Loša posjeta na Bilinom polju. Svega par stotina gledalaca.

Derbi desetog kola Premijer lige BiH koje je pred nama odigraće u subotu Čelik i Borac na Bilinom polju od 18.30.

Tradicija je na strani Borca koji nije poražen u duelu sa Čelikom u posljednjih devet godina. U 15 mečeva crveno-plavi su ostvarili deset pobjeda i pet remija.

Čelik: Adilović, Bajraktarević, Karić, Dedić, Selimović, Kojić, Popović, Bureković, Pezer, Jusić, Čolić.

Borac: Jović, Redžić, Saničanin, Vidović, Savanović, Bečelić, Radinović, Runić, Paštar, Jandrić, Marjanović.