Plavi dio Sarajeva slavi, bordo tuguje

Fudbaleri Željezničara savladali Vitez i stigli do šeste pozicije na tabeli, odmah iza Sarajeva koje je u nedjelju poraženo u Širokom Brijegu.

Premijer liga BiH 18. kolo Željezničar pobijedio Sarajevo izgubilo Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevski rivali imali su potpuno suprotan učinak u 18. kolu lige. Navijači Željezničara radovali su se poslije ubjedljive pobjede od 3:0 nad Vitezom, dok navijači Sarajeva moraju da istrpe minimalan poraz svojih ljubimaca od Širokog Brijega.

Bordo i plava ekipa poslije prvih 45 minuta bili su na istom. I u Širokom Brijegu i u Sarajevu bilo je 0:0, ali onda su igrači Željezničara, koji su ovaj put igrali u bijelim dresovima, odlučili da uzmu stvar u svoje ruke.

Samo dvije minute trebalo im je u nastavku za vođstvo, a strelac je bio Beganović.

Veliku glupost koja je Vitez koštala bodova napravio je Barišić u 69. minutu, kada je udario Mujagića pa je zaradio direktan crveni karton.

Uprkos ne baš najboljem terenu na Grbavici, Željo je postigao još dva pogotka. Upravo je Mujagić bio strelac za 2:0 sedam minuta kasnije.

Za ubjedljivih 3:0 i idealan način da Željezničar spusti zavjesu na jesenji dio sezone pobrinuo se Hadžiahmetovićem golom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Za razliku od Željezničara, Sarajevo će polusezonu okončati porazom, i to poslije četiri vezana trijumfa.

Ekipa Miodraga Ješića poražena je u Širokom Brijegu lijepim golom Kožula sa nekih 25-30 metara u 69. minutu.

Sjajan gol Kožulja protiv Sarajeva

Posted by Bht Premijer Liga on Sunday, December 6, 2015

Domaći fudbaleri tako su kaznili goste za nekoliko propuštenih dobrih prilika, posebno u prvom poluvremenu, kada je Sarajevo imalo terensku inicijativu.

Poslije 18. odigranih kola slijedi zimska pauza u Premijer ligi BiH, a u proljećnom dijelu prvenstva u kojem ove sezone ispada čak šest klubova premijerligaši će odigrati po 12 mečeva.