Bilbao ne odustaje od Lige šampiona

Baskijci slavili u gostima i nastavili da "dišu za vrat" Viljarealu. Sevilja prekinula negativan niz, ali ne može biti zadovoljna.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su u gostima Malagu 1:0 u utakmici 33. kola Primere.

Jedini gol postigao je Raul Garsija u 53. minutu.

Atletik je ovom pobedom nastavio borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, peti je na tabeli sa 54 boda, šest manje od Viljareala koji igra u gostima protiv Rajo Valjekana.

S druge strane, Malaga je vezala i treću utakmicu bez pobede i sve je dalje od sedmog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Malaga je osma sa 41 bodom, odnosno ima sedam bodova manje od šestoplasirane Sevilje.

Sevilja je posle plasmana u polufinale Lige Evrope uspela i da prekine niz od tri poraza u Primeri, međutim, navijači ne mogu da budu mnogo zadovoljni. Osvojen je samo bod u duelu sa dvanaestoplasiranim Deportivom iz La Korunje (1:1), iako su gosti gubili od 21. minuta.

Strelac za domaći tim bio je Ibora, dok je izjednačujući pogodak za Deportivo postigao Rijera u 81. minutu.