"Stara dama" stavila ruku na "skudeto"

Kikseve Napolija i Rome, Juventus je iskoristio na najbolji mogući način i ubjedljivim trijumfom protiv Palerma došao nadomak osvajanja pete uzastopne titule u Seriji A.

Juventus nije blistao, ali je u duelu 33. kola Serije A protiv Palerma zabilježio 22. pobjedu u posljednja 23 meča i tako povećao prednost na devet bodova u odnosu na drugoplasirani Napoli, pet kola prije kraja sezone.

Sicilijanci su odigrali dobar meč u Torinu, ali je "Stara dama" ipak slavila ubjedljivo 4:0, golovima Samija Kedire, Pola Pogbe, Huana Kvadrada i Simonea Padoina.

JUVENTUS - PALERMO 4:0 (1:0)

Tim Maksa Alegrija krenuo je furiozno u prvih petnaestak minuta, a onda je uslijedio blagi pad u igri.

Svega deset minuta igre bilo im je potrebno da postignu vodeći gol. Učinio je to Kedira na masestralan način. Sjajni Pol Pogba poslao mu je milimetarski preciznu loptu, njemački reprezentativac primio ju je na prsa, a onda bez oklijevanja prelijepim udarcem matirao

POVREDA MARKIZIJA

Potpuno slavlje Juventusa pokvarila je povreda Klaudija Markizija. Reprezentativac Italije morao je u 17. minutu napustiti teren, a uskoro će biti poznata težina povrede.

Otvorio se zatim Palermo, krenuo na sve ili ništa, a samo gol prednosti domaćih nagovještavao je zanimljivu završnicu. Ipak, Pogba i Kvadrado su za nepuna četiri minuta srušili sve nade ratobornih gostiju.

Odlični Francuz, nakon asistencije kod prvog gola, i sam se upisao u strijelce za 2:0, da bi nedugo zatim Kvadrado postigao i treći gol.

U samom finišu u listu strijelaca upisao se i Paodin, za konačnih 4:0.

Juventus je tako na najbolji način iskoristio kiks najbližih pratilaca, poraz Napolija od Intera 0:2 i remi Rome u Bergamu 3:3. "Bjankoneri" sa devet bodova više od Napolitanaca na korak su od osvajanja pete uzastopne titule u Seriji A, dok Palermu ostaje žestoka borba za opstanak.

Fiorentina je konačno prekinula seriju od pet mečeva bez trijumfa. Na "Artemio Frankiju" poražen je Sasuolo 3:1.

Udineze i Kjevo podijelili su bodove odigravši bez golova, dok su u "gradu ljubavi" slavili fudbaleri Frozinonea i Veronu gurnuli u Seriju B.