PLBIH: Borac slavio u Prijedoru, Drina ispala

Borac minimalnom pobjedom savladao Rudar u Prijedoru i zadržao šanse za opstanak. Zvornička Drina porazom 2:0 od Mladosti ispala iz Premijer lige BiH. Zrinjski zadržao vrh tabele.

Premijer liga BiH Rudar - Borac 0:1 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Borac je na meč sa Rudarom, meč za biti ili ne biti u borbi za opstanak otišao desetkovan, bez Đokića i Raspudića u odbranu te Maletića, Jovića i Mancea u napadu, međutim uspio je da odigra dobro onda kada je bilo najteže.

Banjalučani su savladali Rudar rezultatom 1:0 i tako zadržali šanse za opstanak.

Gol vrijedan tri boda koja život znače postigao je Radinović u 11. minuti poslije kornera.

U vrlo borbenom meču u nastavku se vodila velika bitka na sredini terena, a crveno-plavi su uspjeli da do kraja meča sačuvaju svoju mrežu i stignu do velike pobjede.

Za razliku od Borca, Drina više nema šansi za opstanak.

Definitiavn kraj nadanja Zvorničana da mogu da i sljedeće sezone Premijer ligu BiH bio je poraz 2:0 kod kuće od Mladosti Doboj Kakanj.

Poslije ovog poraza Drina četiri kola prije kraja sezone ima 12 bodova manje od ekipa iz zone spasa, ali ni četiri pobjede u isto toliko kola do kraja ne bi im ništa značile jer imaju lošiji međusobni skor sa Vitezom i Slavijom koji su trenutno iznad crte.

Zrinjski je na svom terenu mnogo teže nego što se očekivalo savladao Vitez i zadržao četiri boda prednosti ispred Slobode.

“Plemići” su se mučili do 64. Minuta, a onda je Mešanović probio bunker gostiju za vrijedna tri boda.

Najzanimljiviji meč ove subote viđen je u Travniku, gdje je domaćin na poluvremenu gubio 1:0 od već otpisanog Veleža, da bi na kraju stigao do pobjede 7:1!

“Rođeni” su poveli u prvih 45 minuta preko Ćemalovića, međutim u 45. minutu su ostali sa igračenm manje, nakon što je isključen Količić i to je bio kraj.

U nastavku potpuno druga slika na terenu i čak sedam golova, i to svih sedam golova u mreži Veleža.

Izjednačio je Jelić u 48. Minutu,a potom je krenula goleada, a u strelce su se po dva puta upisali Nuhić i Kouadio, te Varupa i Smajić po jednom.

Čelik je meč sa Radnikom u Zenici riješio u prvih 45. minuta, golovima Barjaktarevića i Karića, a u nastavku je tu prednost rutinski sačuvao.

Već u 12. minutu Zeničani su došli u vođstvo golom Barjaktarevića, a na 2:0 povisio je Karić u 27. minutu.