LE: Sloboda bez “kredita” u Izraelu

Fudbaleri Slobode remizirali bez golova sa Beitarom u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligeu Evrope.

Tuzlanska Sloboda nije uspjela da dođe do prednosti pred revanš u Izraelu za sedam dana.

SLOBODA – BEITAR 0:0

Ekipa Husrefa Musemića imala je posjed lopte i inicijativu, posebno u drugom poluvremenu, ali nije uspjela da to pretvori u pogotke.

Šutevi Tuzlaka koji su svoj meč igrali na Bilinom polju u Zenici pred dvije,tri hiljade gledalaca išli su uglavnom pored i iznad gola.

Imao je Zeba nekoliko prilika, ali je Klejman dobro branio.

Gosti su početkom drugo poluvremena pogodili prečku, a i Pirić je u nekoliko navrata dobro reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Upravo ta činjenica značiće Slobodi u revanšu pošto nije primila gol i eventualnim pogotkom u Jerusalimu otvorila bi sebi put ka drugom kolu kvalifikacija.

UŽIVO:

Kraj utakmice u Zenici. Sloboda i Beitar remizirali su 0:0.

19.42 Odličan pokušaj Slobode, brani Klejman

19.27 Dobar pokušaj glavom jednog igrača Slobode, ostaje 0:0

19.24 Beitar pokušao iz kontranapada, ali Pirić uzima loptu ispred Acilija

19.24 Dobra prilika za Slobodu, Klejman brani, korner. Ništa od opasnosti ni nakon dva vezana udarca iz ugla.

19.19 Nova prilika za Beitar, Pirić brani. Izraelci su izveli dobru akciju, srećom ostaje 0:0

19.18 Beitar imao dobru priliku, ali srećom lopta odlazi pored stative. Imala je Sloboda sreće.

19.17 Dobra akcije Slobode po lijevoj strani, ali Klejman dobro kupi prizemni centaršut

19.10 Zeba je šutirao sa 20-ak metara ali direktno u golmana

19.08 Acili šutirao preko gola, ostaje 0:0 u Zenici

19.06 Počelo je drugo poluvrijeme meča Sloboda - Beitar

18.47 Kraj prvog poluvremena Sloboda - Beitar 0:0

18.41. Korner za Slobodu, ali nisu uspjeli zaprijetiti golu Klejmana

18.36 Odlična prilika za Beitar, Pirić brani u situaciji "jedan na jedan"

18.28 Požutio je i Zeba

18.22 Kostić zbog grubog starta dobija žuti karton

18.18 Novi napad gostiju, ali lopta ide daleko od gola

18.17 Dobra akcija Slobode po lijevoj strani, pokušao je Zeba u suprotan ugao, ali lopta odlazi pored stative

18.16 Loš pokušaj Valporta iz daljene, bez opasnosti po gol Slobode

18.11 Opasan napad Beitara, ali Pirić u zadnji trenutak uzima loptu ispred napadača izraelskog kluba

18.03 Probao je jedan igrač Slobode iz daljine, ali lopta odlazi daleko preko gola