Minimalan poraz Borca m:tel u Mostaru

Rukometaši Borca m:tel poraženi su u petak uveče od mostarskog Zrinjskog 25:24 (14:14) u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Minimalan poraz Borca m:tel u Mostaru Izvor: MONDO/Nebojša Šatara
Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

"PlemićI" su na startu šampionata iznenadili Vogošću i osvojili bod (20:20), dok su crveno-plavi savladali Maglaj rezultatom 32:28 u banjalučkom "Boriku" i sa mnogo optimizma otputovali u Mostar.

Upozoravao je trener Banjalučana Ratko Đurković da su Mostarci veoma nezgodan rival koji je sačuvao okosnicu prošlogodišnjeg tima i koji može da bude jako opasan, posebno na svom terenu...

Na žalost navijača crveno-plavih to se i pokazalo u večerašnjoj utakmici, koja je bila neizvjesna do samog kraja.

Od početka dvoboja se uglavnom igralo gol za gol, iako je Zrinjski češće imao prednost. Čak je sredinom prvog poluvremena imao i dva razlike, ali su Banjalučani uspjeli da preokrenu u finišu, da bi prije odlaska na odmor Vedran Delić postigao gol za izjednačenje (14:14).

U nastavku se nastavila tvrda igra i sve teže su padali pogoci. Zrinjski je uspio da na samo tri minuta do kraja stigne do "plus tri", ali su crveno-plavi ponovo stigli na korak od preokreta i imali šansu da u posljednjem napadu izbore remi, ali je golman domaćina Damjan Šarac uspio da odbrani za veliko slavlje "plemića".

Interesantno, Šarac je bio i strijelac jednog pogotka i to preko cijelog terena.

"Plemiće" je do pobjede vodio kapiten Bernard Mandarić sa šest golova, Matej Sarajlić je postigao dva manje, dok su u ekipi Banjalučana najefikasniji sa po šest pogodaka bili Elis Memić i Miloš Lončar.

Mostarski tim je sa ova tri boda preuzeo lidersku poziciju na tabeli.

U preostalim mečevima u petak uveče, Sloga je u Doboju nadigrala Prijedor (35:31), dok je Goražde savladalo Hercegovinu (32:26).

U subotu su na rasporedu susreti: Krivaja - Krajina, Derventa - Maglaj, Bosna - Konjuh i Čelik - Vogošća.