Obamejang jubilej proslavio golom i pobjedom

Borusija slavila u premijernom meču petog kola Bundeslige.

Fudbaleri dortmundske Borusije savladali su Frajburg 3:1 u premijernom meču petog kola Bundeslige. Ovim trijumfom su preuzeli vrh tabele od Bajerna.

Obe ekipe imaju po 12 bodova, s tim da aktuelni šampion Bajern ima meč manje.

Jubilarni 100. nastup u Bundesligi Pjer Erik Obamejang je krunisao petim golom sezone.

U finišu prvog poluvremena nije mu bilo teško nakon asistencije Dembelea da dovede svoj tim u vođstvo.

Početkom drugog poluvremena Borusija je imala sigurnih 2:0. Ovaj put pogodio je Lukaš Pišček, koji je iskoristio jednu odbijenu loptu i poslao je u gol.

Gosti su izjednačili nakon sat vremena igre. Kabrer je bio asistent, a Filip je neodbranjivo šutirao.

Konačnih 3:1 postavio je Gerero u sudijskoj nadoknadi, nakon fantastične akcije domaćih fudbalera. Ovom pobjedom Borusija je napravila odličnu uvertiru za meč drugog kola Lige šampiona protiv Real Madrida.