Englezi pregazili Škotsku, Mažić srećan Francuzima

Engleska sa ubjedljivih 3:0 savladala Škotsku na Vembliju, Francuska poslije preokreta pobijedila Švedsku 2:1 u meču koji je dobro odradio srpski arbitar Milorad Mažić.

Dva „derbija“ igrala su se u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018, a Englezi su se pobrinuli da njihov duel sa Škotskom ipak bude lišen neizvjesnosti.

Ekipa koju privremeno vodi Geret Sautgejt lako je izašla na kraj sa Škotskom i slavila 3:0.

Posljednji put Škotska je igrala Mundijal u Francuskoj 1998. godine, a nakon drugog poraza u kvalifikacijama uz samo jednu pobjedu, i to protiv Malte, Škoti bi se vrlo brzo mogli pomiriti sa činjenicom da se ni nakon 20 godina neće plasirati na Svjetsko prvenstvo.

Škoti su tako još jednom razočarali svoje navijače koji su im bili odlična podrška, a poraz svoje ekipe u Londu je gledalo čak 14.000 članova „Karirane armije“.

U meču koji je imao emotivan uvod zbog „Dana sjećanja“ koji se obilježava u Velikoj Britaniji dominirali su Englezi, koji su sva tri gola postigli glavom.

Domaće je u vođstvo doveo Staridž u 24. minutu poslije centaršuta Vokera.

Bekovi engleske selekcije dobro su se pokazali na ovom meču pa je i Rouz upisao asistenciju i to nakon pretrčanih 50 metara u 50. minutu. Njegov centaršut ispratio je Lalana i postigao svoj drugi gol na posljednje dvije utakmice u dresu reprezentacije.

Na konačnih 3:0 povisio je Kejhil u 61. minutu poslije još jednog pogotka glavom, ovog puta poslije kornera.

Kejhil

Mnogo više neizvjesnosti bilo je u Parizu gdje je su igrale prve dve selekcije na tabeli Grupe A.

Francuska je gubila od Švedske, ali se brzo vratila iz šoka i uspjela da stigne do potpunog preokreta i trijumfa 2:1.

Šveđani su poveli čudnim golom Forsberga iz slobodnog udarca. Lopta je imala odličan felš, ali pogodak ide i na dušu loše postavljenog Lorisa.

Samo tri minute trebalo je Francuzima da izjednače, a strijelac je toliko kritikovani Pol Pogba. Paje je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a Pogba glavom poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Stadion Francuska proključao je u 65. minutu kada je Paje zabio za potpuni preokret i pobjedu kojom su se „trikolori“ učvrstili na poziciji broj jedna u svojoj grupi.

FRA - SWE

VENGER POMOGAO NIJEMCIMA

Njemačka je očekivano lako pregazila San Marino i na kraju u duelu Grupe C slavila sa ubjedljivih 8:0.

Iznenađenje na ovom meču je lista strelaca na kojoj nije bilo napadača Milera, Gomeza, pa ni Gecea, ali jeste defanzivca Jonasa Hektora koji je postigao dva gola i krilnog igrača Serža Gnabrija koji je upisao het-trik!

Ovaj potonji dokazao je da nije slučajnost to što ga je Arsen Venger prije pet godina platio Štugartu 100.000 evra, iako je morao da sačeka da napuni 16 godina da bi ga odveo u Arsenal.

„Profesor“ Venger jeste nanjušio talent ali nije imao strpljenja da se on iskaže na terenu. Gnabri je odigrao tek deset utakmica za Arsenal, prošlu sezonu proveo je na pozajmici u Vest Bromviču, a ni šest golova prošlog ljeta na olimpijskim igrama nisu uvjerili Vengera da ga zadrži.

Gnabri se vratio u Njemačku i potpisao za Verder, gdje je odličnim igrama i sa četiri gola na svom kontu u Bundesligi ove sezone zaslužio poziv Joakima Leva u reprezentaciju Njemačke. Povjerenje je opravdao na najbolji mogući način - sa tri pogotka San Marinu.

„Panceri“ su prvi sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, a iza njih sada je Sjeverna Irska koja je sa ubjedljivih 4:0 savladala Azerbejdžan i upravo njih preskočila na tabeli.

CRNA GORA ISPUSTILA POBJEDU, NE I POLJSKA!

Reprezentacija Crne Gore odličnu prvu poziciju u Grupi E ugrozila je porazom 3:2 u Jermeniji, iako je imala već dobijen meč u Jerevanu.

Golovima Kojaševića i Jovetića u rasponu od samo 120 sekundi Crna Gora je od 38. minuta vodila 2:0 i imala lijepu prednost na poluvremenu, ali je u drugom poluvremenu odigrala mnogo lošije i dopustila Jermenima da naprave veliki preokret.

Početkom drugo poluvremena smanjio je Grigorjan, potom su Crnogorci loše branili gol kod kornera i to im se osvetilo u 74. minuti kada je domaćin izjednačio na 2:2.

Pravi šok za goste, a veliko slavlje za domaće donio je Gazarjan golom u četvrtom minutu i tako obezbijedio prve bodove svojoj ekipi u ovom ciklusu kvalifikacija.

Crna Gora ostala je na sedam bodova što je iskoristila Poljska i pobjedom 2:0 u Rumuniji „izdvojila se na vrhu tabele.

Prvi gol rezultat je inspiracije Kamila Grosickog. Fudbaler Rena uzeo je loptu na centru, a potom se prošetao kroz odbranu Rumunije da bi šutom sa deset metara zakucao loptu pod prečku. Konačnih 3:0 postavio je Levandovski golovima u samom finišu utakmice.