Betis častio Sevilju, Barsi samo bod

U prvom meču nedeljnog programa 20. kola Primere - Betis i Barselona odigrali 1:1 u Sevilji.

Ne može se reći da su zeleno-belima bodovi bili neophodni u borbi za opstanak ili evropsku scenu.

Naprotiv!

Betis je pre utakmice sa Barselonom bio u zlatnoj sredini i jedini motiv igračima Viktora Sančeza bio je taj da se nadigravaju sa jednim od najjačih timova današnjice. Uspeli su i uzdignute glave napuštaju teren...

BETIS - BARSELONA 1:1 (0:0)!

Bod Betisa ili, bolje je reći, dva izgubljena Barse, mnogo više znače vodećem Real Madridu i najvećem rivalu "lobosa" - Sevilji.

Ukoliko "komšije" u poslepodnevnom terminu pobede Espanjol, imaće tri boda više od Barse i sigurno drugo mesto, ako ne i prvo, što će, ipak, zavistiti od "kraljevskog" kluba.

Nedeljni matine nije prijao Luisu Enrikeu i njegovim momcima. Čuveni trio Luis Suarez, Nejmar i Mesi, nije delovao dovoljno ubojito, što svedoči i rezultat, jer retke su utakmice kada "mašina za postizanje golova" proizvede jedan i to u 90. minutu.

Samo jednom Barsa nije uspela ove sezone da postigne pogodak u Primeri (u novembru protiv Malage - 0:0), a protiv Betisa je bila vrlo blizu da ponovi taj neuspeh. Ipak, malo pre sudijskog zvižduka za kraj meča, Suarez je dobio loptu u prostor od Lea Mesija i nije mu bilo teško da razočara 50.000 navijača na stadionu "Benito Viljamarin".

Betis je bio tako blizu...

Dugo su mirovale mreže, sve do 75. minuta kada je Rajan Donk izveo korner, a Aleks Alegrija postigao vodeći gol i izazvao erupciju oduševljena među domaćim pristalicama.

Betis

Napori Barselone da stigne barem do izjednačenja su se, ipak, isplatili...

Barsa i Sevilja imaju isto bodova, po 42, što je za jedan manje od Reala, koji ima dve utakmice manje od Katalonaca i jednu od Andaluzijaca.