"Pas" Mertens snažniji od "vučice"

Fudbaleri Napolija slavili su u Rimu u derbiju 27. kola protiv Rome zahvaljujući dvostrukom strijelcu Drisu Mertensu!

Poslije četiri vezana trijumfa, Roma je u subotu poražena u šampionatu Italije i to protiv direktnog konkurenta za drugu poziciju.

A kako loše su izabranici Lućana Spaletija igrali danas, dobro su i prošli! A onda su u sudijskoj nadoknadi mogli da stignu i do "egala".

ROMA - NAPOLI 1:2 (0:1)

Napolitanci su osvojili sva tri boda na "Olimpiku" pogocima Drisa Mertensa kojima je stigao do "kote 18" i četvrtog mjesta liste strijelaca sa golom manje u odnosu na Andreu Bellotija, Gonzala Iguaina i Edina Džeku.

Najprije se u 26. minutu Belgijanac našao "oči u oči" sa golmanom Rimljana Vojćehom Šćešnim nakon sjajne asistencije Mareka Hamšika.

A situaciju je riješio majstorskim potkopavanjem - 1:0, a potom i neobičnom proslavom "zapišavanjem" korner zastavice.

...

Već početkom drugog poluvremena, činilo se da su gosti riješili pitanje pobjednika. Domaćin je izgubio loptu na sredini terena, a ona je na brzinu stigla do Lorenca Insinje na lijevoj strani, a on na drugoj stativi pronašao Mertensa - 2:0.

...

Bio je to 10. gostujući pogodak belgijskog napadača, kojem je u prvom poluvremenu poništen još jedan gol zbog prekršaja.

Imali su gosti iz Napulja još nekoliko odličnih šansi, najbolju je propustio Marko Rog, ali nije bio precizan.

Promašaje Napolitanaca mogao je da kazni Mohamed Salah u 86. minutu, ali je sreća i stativa spasila ekipu Mauricija Sarija, koji je u međuvremenu isključen zbog prigovora sudijama .

Ipak, Rimljani su, možda i nezasluženo, dobili novu šansu u 89. minutu da iščupaju remi - poslije lijepe akcije po lijevoj strani Kevin Strotman je pogodio lijevi ugao Pepea Reine - 1:2.

...

U sudijskoj nadoknadi, nove šanse za "vučicu" - ponovo je bio neprecizan Salah, a potom je Peroti propustio priliku da postane heroj Rima. Ipak pogodio je prečku i rezultat se nije prominio .