Junajted prestigao Arsenal, Valdes se obrukao

Murinjov tim, iako veoma oslabljen, nastavio je da koristi povoljan raspored u Premijer ligi.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima Midlsbro 3:1 (1:0), i tako izbili na peto mesto tabele Premijer lige.

Junajted je meč počeo sa sedam promena u timu u odnosu na meč sa Rostovom u Ligi Evropa. Midlsbro je sa klupe vodio Stiv Egnju, koji privremeno obavlja dužnost trenera nakon što je Aitor Karanka ove nedelje dobio otkaz.

Junajted je poveo 2:0 golovima Maruana Felainija u 30. i Džesija Lingarda u 62. minutu meća, da bi Rudi Žested u 77. smanjio na 2:1. Midlsbro je posle toga pojačao napade, a igra se odvijala uglavnom na polovini gostiju, ali nije uspeo da postigne gol.

Konačni rezultat postignut je u četvrtom minutu nadoknade vremena, greškom golmana domaće ekipe. Njemu je saigrač uputio loptu nogom, a Viktor Valdes je zakoračio unazad da bi se bolje namestio za ispucavanje, ali se okliznuo. To je bilo dovoljno Antoniju Valensiji da ga stigne, uzme loptu i sa njom se ušeta u gol.

Junajted je sada peti sa dva boda više od Arsenala i tri boda manje od Liverpula, koji kasnije danas igra protiv Mančester sitija, ali koji ima meč više.

Midlsbro je ostao pretposlednji sa 22 boda, pet manje od Svonsija, prvog tima van opasne zone, koji ima i meč više.