Šveđani demolirali Bjeloruse, Švajcarci pet od pet

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

U ne tako zanimljivim utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji pobjede slavili...

Najubjedljiviju pobjedu u 5. kolu kvalifikacija za SP 2018 ostvarila je BiH koja je sa 5:0 ispratila Gibraltar iz Zenice.

Dvostruki strelac bio je Vedad Ibišević u 4. i 43. minutu, a Vršajević je povisio na 3:0 u 53. minutu. Četvrti gol je delo Edina Višće u 58. minutu, dok je pobjedu "zmajeva" overio Ermin Bičakčić u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Ovim trijumfom Bosna i Hercegovina stigla je do desetog boda u kvalifikacijama, i drugog mjesta, i nada se porazu Grčke protiv Belgije, kako ih "Heleni" ne bi opet preskočili.

Ubedljivu pobedu ostvarila je i Švedska protiv Belorusije (4:0), dva gola je dao fudbaler Red Bula Forsberg, a po jedan Berg i Telin i oni su tako stigli do 10 bodova...

Savršen niz nastavila je Švajcarska koja ima pet od pet - i petnaest bodova.

Novi trijumf došao je protiv Letonija, golom Josipa Drmića, koji je samo nekoliko minuta prije pogotka za trijumf ušao u igru.