Hrvati se obrukali, pao i rekord (VIDEO)

Estonija u prijateljskom meču u Talinu pobedila "vatrene" čak 3:0 (1:0)! Vodeći gol domaćin je postigao posle samo 57 sekundi igre.

Selektor Hrvatske Ante Čačić pružio je šansu drugom ešalonu reprezentativaca, izveo na teren podmlađenu reprezentaciju i dobio "po prstima" od ekipe koja je u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo pobedila samo Gibraltar i remizirala samo sa Kiprom.

Estonija - Hrvatska 3:0 (1:0) na Le Kok areni u Talinu!

"Vatreni" su prvi put kapitulirali već na isteku prvog minuta, kada je Sim Luc iskosa sa leve strane provukao loptu kroz noge golmanu Lovri Kaliniću.

To je najranije primljeni gol u istoriji hrvatske reprezentacije, nakon što je napadač Makedonije Saša Ćirić držao rekord više od 18 godina.

Rezultat 1:0 dugo je bio na snazi, s tim da su gosti imali veći posed lopte, a Estonci ozbiljnije šanse.

Onda je nama dobro poznati Konstantin Vasiljev (strelac u kvalifikacionom meču Srbija - Estonija 1:3, oktobra 2010. godine) u 81. minutu povećao na 2:0, da bi Sergej Zenjov u 84. postavio konačan rezultat i stavio tačku na blamažu Hrvata, koji su osim utakmice izgubili i Marka Pjacu (povreda skočnog zgloba).

Našim zapadnim susedima ovo će biti momentalni udar na ponos, ali u suštini nemaju mnogo razloga za brigu, jer sa 13 bodova iz pet utakmica zauzimaju prvo mesto u grupi i na najboljem su putu ka Svetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

Samo dvojica "startera" (štoperi Vida i Mitrović) iz Talina bila su u prvih 11 i u meču za bodove protiv Ukrajine (1:0), četiri dana ranije, dok su Modrić, Rakitić, Mandžukić, Subašić, Brozović i Nikola Kalinić dobili "voljno", a neki drugi se preselili na klupu za rezerve.

Ipak, za 0:3 od Estonije nema opravdanja, posebno što su kockasti dres u utorak nosili fudbaleri Intera (Perišić), Reala (Kovačić), Juventusa (Pjaca)...