Argentina "visi" za Mundijal, ali imaju i sreće...

Bolivija potpuno nadigrala "gaučose" na 3.600 metara nadmorske visine u La Pazu - 2:0 (1:0)! Bez suspendovanog Mesija na još tri utakmice.

Obistinile su se crne slutnje navijača Argentine, nakon popodnevne vesti da je Lionel Mesi suspendovan na četiri od preostalih pet utakmica južnoameričkih kvalifikacija za Mundijal 2018.

"Gaučosi" su u La Pazu odigrali bez žara i želje, pa ih je skromni domaćin lako pobedio, umalo i ponizio - 2:0 (1:0).

Vodeći gol dao je glavom Huan Arse u 31. minutu, nadvisivši pasivnog Fakunda Ronkalju, a Marselo Moreno u 52. minutu je iskoristio indolentnost kompletne odbrane da postavi konačan rezultat.

Boliviji je to tek treća pobeda u dosadašnjih 14 kola, dok je Argentina doživela četvrti poraz u kvalifikacijama, nakon uzastopnih pobeda nad Kolumbijom i Čileom i najave boljih dana.

U Rusiju će se direktno plasirati najbolje četiri reprezentacije zone CONMEBOL, a petoplasirana će u baraž.

Sigurno je da sa ovakvom igrom neće dogurati daleko. Mundijal bez aktuelnog vicešampiona sveta je mogućnost za koju ljubitelji fudbala treba da budu spremni...

Međutim, imali su Argentinci i pomalo sreće u ostalim rezultatima!

Njihov direktan rival za odlazak na Svetsko prvenstvo, reprezentacija Urugvaja, takođe je neočekivano poražena od Perua (2:1) i tako nije uspela da iskoristi kiks "gaučosa" i da im se dodatno udalji, pa tako u ovom trenutku imaju samo bod više od njih.

Bod više ima i Čile koji je uverljivo savladao najgoru reprezentaciju južnoameričkih kvalifikacija - Venecuelu (3:1), uz dva gola Paredesa i majstoriju Sančeza iz slobodnjaka.

Brazil je bio ubedljiv protiv Pargvaja (3:0), uz novi gol Nejmara, dok Ekvador "posustaje" u trci sa najvećima, još jedan koji pomalo ide na ruku Argentini, pošto ih je savladala Kolumbija (2:0).

Ta pobeda znači i da Brazil ide na Svetsko prvenstvo!