Težak poraz Voše "na krovu"!

Na krovu TC "Stadion", gde fudbaleri Vojvodine nikada nisu slavili, "zmajevi" upisali važnu pobedu u borbi za plej-of. Drugu utakmicu zaredom isključenje štopera u ekipi Dragana Ivanovića, i drugi uzastopni poraz.

Težak poraz Voše "na krovu"! Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Vojvodine zabeležili su drugi uzastopni poraz u prvenstvu i tako će definitivno "preliminarni" deo sezone završiti na trećem mestu.

Posle poraza od Mladosti iz Lučana u Novom Sadu za Vojvodinu je usledilo nimalo prijatno gostovanje "na krovu" protiv Voždovca, a negativna tradicija, koja kaže da "lale" nikada nisu slavile na gostovanju "zmajevima", nastavljena je i u 28. kolu Superlige.

Pogocima Nikolića u 32. minutu, iz slobodnog udarca, odnosno Krasića u 34. minutu, iskosa sa desne strane, Vođdovac je najavio "katastrofu" novosadskog tima.

Nikola Trujić je bio precizan u 73. minutu, ali samo da smanji rezultat, da bi ofanzivu gostiju iskoristili Zec u 85., a potom i Dražić u nadoknadi vremena za konačnih:

VOŽDOVAC - VOJVODINA 4:1 (2:0)

Zanimljivo je da su "lale" drugi meč zaredom završile sa igračem, odnosno štoperom manje. Protiv Mladosti je negde posle pola sata isključen Mario Maslać, dobivši direktan crveni karton, da bi u gotovo istom trenutku meča "na krovu" bio isključen i Bogdan Planić, kada je loše startovao kao poslednji igrač odbrane i oborio igrača domaćih.

Upravo iz tog slobodnog udarca je poveo Voždovac, a u narednih 120 sekundi meč je rešen.

U ostalim mečevima dana viđena su "tri minimalca": Rad je slavio na gostovanju u Čačku (1:0) pogotkom Rodića, dok je u derbiju začelja domaći Radnik savladao Bačku (1:0) pogotkom Miloša Trifunovića iz penala. Takođe, Mladost iz Lučana je upisala pobedu protiv Javora (1:0).

Efikasnije je bilo u Kruševcu gde je Napredak, pogocima Alekse Vukanovića i dvostrukog strelca Envera Alivodića, bio ubedljiv protiv Novog Pazara - 3:0.