Milan iz ofsajda do boda u Bergamu (VIDEO)

"Rosoneri" neporaženi u duelu sa Atalantom, nakon velikog previda sudija.

"Rosoneri" su odavno izgubili interesovanje za plasman u Ligu Evrope, tako da je duel 36. kola Serije A sa Atalantom u Bergamu prošao bez prevelikih uzbuđenja, te je okončan miroljubivo.

ATALANTA - MILAN 1:1 (1:0)

Milanu će azijska turneja i niz prijateljskih utakmica donijeti veću korist od nastupa u Ligi Evrope, tako da je četa Vinćenca Montele finiš sezone odigrala "pod ručnom", što se odrazilo i na rezultate u Seriji A.

Atalanta i Milan odigrali su meč koji će se brzo zaboraviti, a tim iz Bergama seriju bez prvenstvenog poraza produžio je na osam utakmica (pet remija i tri pobjede), te potvrdio učešće u Ligi Evrope, prvi put nakon 1991. godine (tada u Kupu UEFA).

Spašavao je Đanluiđi Donaruma "ronosonere" koliko je mogao, odbranio sjajan šut Alehandra Gomeza, ali je bio jedan od glavnih krivaca za vodeći gol Atalante u finišu prvog poluvremena.

Andrea Konti sjajno se snašao nakon što je mladi golman Milana ispustio loptu, stigao do nje prije dvojice štopera Milana i ugurao je u mrežu za prednost nakon prvih 45 minuta.

...

Bio je to već osmi ovosezonski pogodak za 23-godišnjeg defanzivca, po čemu je najbolji odbrambeni fudbaler u pet najjačih evropskih liga.

Kapiten Milana Rikardo Montolivo vratio se na teren poslije 223 dana pauze.

Zaigrao je Milan u nastavku konkretnije. Mario Pašalić po dolasku s odmora zaprijetio je domaćem čuvaru mreže, ali Etrit Beriša nije se dao iznenaditi. U nastavku još par poluprilika na obje strane, ali nije to bilo vrijedno pomena.

Sve do 86. minuta, kada je Milan, iz očiglednog ofsajda, stigao do izjednačenja.

Đerar Deulofeu bio je najbliži golmanu domaćih u trenutku kada je lopta krenula ka njemu, ali sudije su ostale nijeme. Španac je primio loptu, prevario svog čuvara i uz dosta sreće pogodio za konačnih 1:1.